אסירים פלסטינים משדרים לרדיו מתוך הכלא הישראלי

תחנת רדיו חדשה שמשדרת ברצועת עזה מעבירה את סיפוריהם של האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל. בלוח התכניות אפשר להאזין לתכניות התרמה למען ילדי האסירים ולבני המשפחה שמספרים על יקיריהן. אך החידוש העיקרי וחסר התקדים שנשמע ברדיו החדש הוא הגשתן של תכניות מסוימות על ידי אסירים, מתוך מתקני הכליאה בישראל

לרשימת התדרים של תושבי עזה נוסף לאחרונה גל חדש: תחנת רדיו שמסקרת את חייהם של האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל.

התחנה זכתה לשם "רדיו האסירים", או לשם הפופולרי יותר - "הגל של גלעד שליט 2". שמו של החייל הישראלי החטוף בעזה נקשר בסיפורם של כל האסירים הפלסטינים, מתוך תקווה שעסקה להשבתו לישראל תביא לשחרורם.

בלוח התכניות אפשר למצוא סיפורים על האסירים, התרמות למען ילדיהם ועוד תכניות שבהן מספרים בני המשפחה למיקרופון על יקיריהן. אשתו של האסיר חליל אבו עילבה, למשל, שביצע את פיגוע הדריסה בצומת אזור שבו נהרגו שמונה ישראלים, עלתה לאחרונה לשידור.

תכנית אחרת שמשודרת ברדיו היא גרסה מקומית לתכנית הישראלית המפורסמת "קולה של אמא". בכל תכנית משוחחים השדרנים עם אמו של אחד האסירים.

מדברים מהשטח

אך החידוש העיקרי וחסר התקדים שנשמע ברדיו החדש הוא הגשתן של תכניות מסוימות על ידי אסירים, מתוך מתקני הכליאה בישראל. הפקת הרדיו יוצרת קשר טלפוני עם האסיר בתוך בית הכלא, ומשם הוא מגיש את התכנית לאלפי המאזינים ברצועת עזה ובגדה המערבית.

באחד השידורים סימנו אנשי ההפקה למגיש להעלות לשידור שיחה מפתיעה. "אני מדבר מכלא קציעות", סיפר האסיר הפלסטיני השידור. "ברצוני לברך את הרדיו הזה שעוזר לנו הרבה".

מי שעומד מאחורי הגל החדש של האסירים הוא לא אחר מאשר ארגון הג'יהאד האיסלאמי, אשר נותן חסות לשידורים. זאת כניסיון נוסף להביא לשחרורם של אסירים פלסטינים הכלואים בישראל.