הרמטכ"ל מודה: שיתפנו פעולה עם הרשות הפלסטינית בעופרת יצוקה

מסמך שכתב הרמטכ"ל למזוז מגלה לראשונה כי הרשות הפלסטינית שיתפה פעולה עם צה"ל במהלך מבצע עופרת יצוקה. מהמכתב ניתן להבין כי הרשות וצה"ל לחמו שכם אל שכם בחמאס

חשבנו שידענו הכל על מבצע עופרת יצוקה, אבל ככל שהזמן עובר מתגלים עוד ועוד פרטים על מאחורי הקלעים של המבצע: בלשכותיהם של שר המשפטים יעקב נאמן שר החוץ אביגדור ליברמן והיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז התקבל ביום חמישי האחרון מכתב יוצא דופן מהרמטכ"ל גבי אשכנזי. מכתב שחשף את שיתוף הפעולה הנדיר בין צה"ל לרשות הפלסטינית במהלך מבצע עופרת יצוקה.

אמש פרסמנו לראשונה כי במכתב כותב אשכנזי ששר המשפטים הפלסטיני עלי קשאן פנה לבית הדין הבינלאומי הפלילי על מנת שיכיל את סמכותו בשטחי הרשות הפלסטינית. הרמטכ"ל טוען כי צעד זה נועד להניע חקירות פליליות, בעיקר נגד קציני צה"ל, בעקבות פעילותם במהלך מבצע עופרת יצוקה.

"הדבר חמור נוכח יחסי ישראל והרשות, ובעיקר נוכח שיתוף הפעולה הביטחוני בלחימה בחמאס והלחימה המשותפת באויב המשותף במבצע עופרת יצוקה", לשון המכתב.

לדברי הרמטכ"ל יש שתי משמעויות: אחת - הרשות הפלסטינית נוקטת בלשון כפולה והתנהגות דו-צדדית. השנייה - לראשונה אישר הרמטכ"ל שצה"ל והרשות הפלסטינית שתיפו פעולה שכם אל שכם נגד חמאס במבצע עופרת יצוקה.

הווידאופדיה: עופרת יצוקה

מאחורי הקלעים: אמנון אברמוביץ'