צה"ל חשף פרטים אישיים ברשת

אתר האינטרנט של אכ"א מאפשר לכל מועמד לשירות צבאי לראות את אפשרויות השיבוץ שלו, תוצאות המיונים הצבאיים והמידע הרפואי האישי. אבל לזמן מוגבל ההגנה בסיסמה האישית נפלה, וכל אזרחים רבים נחשפו לנתונים. "מדובר בתקלה ראשונה מסוגה", ניסו להסביר בצה"ל

כל הפרטים על החיילים בלחיצת כפתור אחת (חדשות 2)

תקלה חמורה באתר "עולים על מדים" של צה"ל הביאה לכך שבמשך שעה ארוכה היום בצהריים היו פרטיהם האישיים של המועמדים לשירות צבאי חשופים לעיני כל. בין השאר ניתן היה לצפות בנתוני גיוס, תהליכי מיון ואפילו הההיסטוריה הרפואית של צעירים.

מועמדים לשירות הביטחון דיווחו בשעות הצהריים כי כאשר נכנסו לאתר האינטרנט של אגף כוח אדם (אכ"א) על מנת לבדוק עדכונים בפרופיל האישי שלהם, הם הופתעו לגלות שמות ונתונים של צעירים אחרים.

מבדיקת חדשות 2 באינטרנט התברר כי הבעיה הייתה חמורה אף יותר. בלחיצה אחת על קטגוריית מידע, יכולנו לדעת כמעט הכל על צעירה (ששמה שמור במערכת) שמועמדת לשרת כמדריכה בבית הספר לטיס של חיל האוויר.

סליחה תקלה

המחדל המקומם כבר גרם לסערה לא קטנה בקרב הצעירים. "זה לא מצחיק", כתב אחד הגולשים שנתקל בבעיה ברשת. "זה ביזיון שדבר כזה קורה", הוסיף אחר בזעם. "זו פרצה ממש חמורה".

לאחר שהתגלתה התקלה הנדירה, מיהרו בצה"ל להשבית את האתר. "גולש יקר, לצערנו חלה שגיאה בלתי צפויה בדף זה", נכתב מאוחר יותר בכניסה לדף הבית של "עולים על מדים".

בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט נמסר מצה"ל כי "מדובר בתקלה ראשונה מסוגה שבגינה הוחלט להפסיק זמנית את הפעילות באתר". עוד הוסיפו בצה"ל כי התקלה תיבחן ולאחר שיובהרו נסיבותיה יבוצעו הצעדים הנדרשים למניעת הישנות תקלות מסוג זה.

חשיפה: חמאס אוסף מידע אישי על חיילי צה"ל