אחיו של החייל ההרוג: לפני חודש הוא ביצע החייאה למחבל

כוח צה"ל טיפל בהפרת סדר אלימה שהתפתחה במהלך מבצע מעצרים בכפר ביר זית. במהלך העימות עם הפלסטינים נורה ונהרג החייל נועם עדין-ריכטר-לוי, בן 20 ממצפה נטופה. אביו, שפוטר לאחרונה ממשרתו, מסתגר בבית עם שאר בני המשפחה

הבוקר הותר לפרסום כי חייל צה"ל נהרג לפנות בוקר בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה. החייל, סמל נועם עדין ריכטר לוי ממצפה נטופה, בן 20, נפגע מאש במהלך עימות אלים עם פלסטינים. הוא יובא למנוחות מחר ב-11:00 ביישובו. בצה"ל בודקים את האפשרות שהחייל נפגע מאש צה"ל.

כוח של דוכיפת ביצע הלילה פעולות למעצר מבוקשים בכפר ביר זית. סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר התפתחה הפרת סדר אלימה בכפר, וחלק מהכוח פנה לטפל בה. בין החיילים לפלסטינים התלהט עימות אלים.

בצה"ל בודקים גם את האפשרות שאש נפתחה מתוך הקהל הפלסטיני המתפרע לעבר החיילים. אחת האפשרויות שנבדקת היא שפלסטיני הצליח לחטוף את נשקו של לוי, ולירות באמצעותו לעברו. לוי, חובש הכוח, נפצע אנושות, טופל במקום, אך מאוחר יותר מת מפצעיו. הודעה נמסרה למשפחתו. בצה"ל חוקרים את נסיבות התקרית.

בני משפחתו של לוי מסתגרים בביתם מאז שקיבלו את ההודעה המרה. הם עלו מקנדה לפני 11 שנה ובימים אלה בונים בית חדש. אב המשפחה פוטר לאחרונה ממשרה בחברת היי-טק.

מעיין, אחיו הבכור של נועם, סיפר יחד עם אשתו עופרית על חוש הצדק המיוחד שהיה לו. "לפני כחודש הוא ביצע החייאה במחבל במהלך שירותו הצבאי מתוך כבוד הדדי לבני האדם", אמר. "נועם היה ילד שאהב לרכב על אופניים. הוא סיים את לימודיו בבית הספר בקיבוץ לביא, סיים לימודי ישיבה בטבריה ורצה להיות חובש צבאי. הוא היה ספורטאי וכדורסלן ואהב את החיים".

אתמול: אש בחברון

באירוע ירי אמש בחברון נהרג פלסטיני שהתקרב אל שוטרי מג"ב סמוך למערת המכפלה. במהלך האירוע נפצע קל אחד השוטרים.

"החשוד שהגיע לכיוון עמדה צלבנית במערת המכפלה לא נענה לקריאות השוטרים לעצור", סיפר דובר מג"ב לחדשות 2 באינטרנט. "בוצע לעברו נוהל מעצר חשוד ומשלא עצר, הכוח ירה לעברו וניטרל אותו".

על פי אחד הדיווחים, ייתכן שהפלסטיני הוא חירש, ולכן לא שמע את הקריאות לעצור. מתחקיר ראשוני בשטח התברר כי השוטר שנפצע קל נפגע מרסיסים בעקבות הירי של חבריו.