שוטרי מג"ב הרגו פלסטיני בחברון

פלסטיני חשוד שהגיע למערת המכפלה ניסה להתקרב לעבר שוטרי מג"ב שקראו לו לעצור. אנשי כוחות הביטחון הצליחו להשתלט על הפלסטיני ולהרוג אותו. שוטר מג"ב נפצע קל מרסיסים של חבריו

פיגוע ירי בחברון. ארכיון (רויטרס)

אירוע ירי בחברון: שוטרי מג"ב ירו והרגו אמש פלסטיני שהתקרב אליהם סמוך למערת המכפלה. במהלך האירוע נפצע קל אחד השוטרים.

"החשוד שהגיע לכיוון עמדה צלבנית במערת המכפלה לא נענה לקריאות השוטרים לעצור", סיפר דובר מג"ב לחדשות 2 באינטרנט. "בוצע לעברו נוהל מעצר חשוד ומשלא עצר, הכוח ירה לעברו וניטרל אותו".

על פי אחד הדיווחים, ייתכן שהפלסטיני הוא חירש, ולכן לא שמע את הקריאות לעצור. מתחקיר ראשוני בשטח התברר כי השוטר שנפצע קל נפגע מרסיסים בעקבות הירי של חבריו.

לפני שלושה ימים דקר פלסטיני חייל צה"ל ברמת גן ופצע אותו קל. בתום מרדף ממושך של כוחות הביטחון נתפס החשוד במעשה ונעצר.

האירוע שבוצע על רקע לאומני התרחש סמוך לשעה 17:40 בפינת הרחובות אבא הלל ורש"י ברמת-גן: החייל בן ה-20 לבוש במדים נדקר בצווארו על ידי מחבל פלסטיני בירידה מהאוטובוס קו מספר 67 בו נסע. לאחר שקיבל טיפול ראשוני במקום הוא פונה במצב קל לבית החולים איכילוב בתל אביב.

המחבל: "רציתי למות מות שהיד"

לפני חודש רצח מוסא איבראהים טיט, תושב חרבת צפא, את הנער שלמה נתיב בן ה-13 ביישוב בת עין באמצעות מכות גרזן ופצע את יאיר גמליאל בן השבע באורח קל עד בינוני. שבועיים לאחר מכן הוא נעצר על ידי כוחות הביטחון והודה במעשה.

טיט הסביר לחוקרים כי ביצע את הפיגוע "ממניעים דתיים", ובמעצרו אותרה גם צוואה מיוחדת שכתב לקרוביו - במידה וייהרג בפיגוע. לדבריו, הוא רכש את הגרזן מבעוד מועד, והסתיר אותו באזור בת עין. ביום הפיגוע יצא למקום המסתור, אסף את הגרזן - ויצא למסע הרצח.

"רציתי למות מות שהיד", אמר בחקירת שירות הביטחון הכללי. "לאחר הפיגוע הסתרתי את כלי הרצח והמשכתי בחיי הרגילים, במטרה שלא יתפסו אותי", הוסיף בחקירה.