עזה: כוח גולני פתח באש על פלסטיני סמוך לגדר

כוח צה"ל זיהה הלילה תנועה חשודה בסמוך לגדר בצפון רצועת עזה, והבחין בפלסטיני המתקרב לגדר. החיילים הפעילו נוהל מעצר חשוד, וכשלא נענו - פתחו באש. הכוח חצה את הגדר והעביר את הפלסטיני שנפצע בינוני-קשה לקבלת טיפול רפואי בישראל. בהמשך הוא יועבר לחקירת כוחות הביטחון לבירור נסיבות האירוע

כוח גולני ירה בפלסטיני חשוד סמוך לגדר (רויטרס. ארכיון)

כוח של חטיבת גולני זיהה הלילה פלסטיני שהתקרב באורח חשוד לגדר המערכת באזור צפון רצועת עזה. הכוח פתח בנוהל מעצר חשוד, אולם החשוד לא נענה לקריאות לעברו שיעצור. בתגובה, פתח הכוח באש - ופצע את הפלסטיני באורח בינוני עד קשה.

חיילי הכוח חצו את גדר המערכת ופינו את הפלסטיני לתוך שטח ישראל. בהמשך הועבר הפצוע לטיפול בבית החולים ברזילי באשקלון. הרקע לאירוע עדיין לא ברור, ולאחר קבלת טיפול רפואי ייחקר החשוד על ידי כוחות הביטחון בניסיון לברר את נסיבות האירוע.

אתמול: צה"ל חזר לתקוף ברצועה

לאחר תקופה שקטה יחסית, בימים האחרונים שוב נרשמת מתיחות בדרום. חיל האוויר תקף אתמול בצהריים שלוש מנהרות להברחת אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה.מצה"ל נמסר כי שלושה מטוסים הפציצו את המנהרות וזיהו פגיעות מדוייקות במטרות.

תושבי המועצה האזורית שער הנגב התעוררו לקול פיצוצים עזים, לאחר שחמושים פלסטינים חידשו את הירי לעבר הנגב המערבי. ככל הנראה מדובר בשתי פצצות מרגמה שנחתו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

בסוף השבוע תקף חיל האוויר שתי מנהרות להברחת אמצעי נשק בגבול רצועת עזה-מצרים, סמוך לרפיח. מצה"ל נמסר ששתי הפגיעות היו מדויקות.

חלוץ: מלבנון לא נורו רקטות לאחר המלחמה

"אני לא רוצה לשפוט את עופרת יצוקה", אומר הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ בראיון ששודר בחדשות סוף השבוע במוצאי שבת. "הצבא עשה את כל מה שעשה על פי מצוות הדרג המדיני. אבל העובדה שיום אחרי שהכרזנו על סיום עופרת יצוקה המשיכו לירות רקטות – אגב, בניגוד למה שקרה בלבנון – שמה סימן שאלה על העיתוי שבו הפסקנו את הלחימה בעזה".

הרמטכ"ל לשעבר חלוץ חזר והדגיש את ההישג המשמעותי, מבחינתו, של המלחמה בקיץ 2006: "לאחר סיומה של מלחמת לבנון לא נורתה אף רקטה מצד חיזבאללה לכיוונה של ישראל".

הווידאופדיה: עופרת יצוקה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השניה