פיגוע דקירה בר"ג: מצוד אחר הדוקר

פיגוע דקירה בצומת הרחובות אבא הלל ורש"י ברמת גן: חייל במדים נדקר בצווארו ונפצע קל עד בינוני, פונה לבי"ח איכילוב ויצא מכלל סכנה. הדוקר, ככל הנראה פלסטיני, נמלט מהמקום ברגל וכוחות משטרה רבים פתחו במצוד אחריו ובסריקות מבית לבית, עד כה ללא הצלחה. הכוננות הועלתה בכל אזור המרכז

פיגוע דקירה ברמת גן: חייל צה"ל נדקר ונפצע באורח בינוני הערב, כוחות הביטחון מנהלים מרדף אחרי הדוקר שנמלט מהמקום ברגל.

האירוע התרחש סמוך לשעה 17:40 בפינת הרחובות אבא הלל ורש"י ברמת גן: החייל בן ה-20 לבוש במדים נדקר בצווארו על ידי מחבל פלסטיני, ככל הנראה, בירידה מהאוטובוס קו מספר 67 בו נסע. לאחר שקיבל טיפול ראשוני במקום הוא פונה במצב קל עד בינוני לבית החולים איכילוב בת"א. מבית החולים איכילוב נמסר כי הפצוע עבר טיפול בפציעות בצווארו והוא יצא מכלל סכנה.

"החייל ירד מהאוטובוס כשהוא מדמם ופנה לכיוון קיוסק קרוב", סיפרו עדי ראייה במקום. חלקם ניסה לתפוס את הדוקר אך ללא הצלחה - הוא ברח במהירות לעבר חצרות הבתים. כוחות משטרה רבים שהגיעו לזירה פתחו במצוד אחר החשוד ועצרו מספר שוהים בלתי חוקיים, אולם עד כה לא אותר המחבל הדוקר. הכוננות בכל אזור המרכז הועלתה בעקבות המצוד המתמשך.

כיוון החקירה העיקרי שנבדק הוא לאומני. בתחילה לא שללו במשטרה את האפשרות כי הרקע למעשה הוא פלילי, אולם ככל שחולפות השעות מסתמן כי אכן מדובר בפיגוע. אחת ההערכות במערכת הביטחון היא כי מדובר, שוב, במפגע בודד שיצא לפגוע ביהודים, כפי שראינו בלא מעט אירועי טרור לאחרונה. צוות חוקרים הגיע לבית החולים בו מאושפז החייל, כדי לגבות ממנו עדות ולנסות ולדלות פרטים נוספים על המקרה.

המחבל בבת עין: "רציתי למות כשהיד"

לפני חודש רצח מוסא איבראהים טיט, תושב חרבת צפא, את הנער שלמה נתיב בן ה-13 ביישוב בת עין באמצעות מכות גרזן ופצע את יאיר גמליאל בן ה-7 באורח קל עד בינוני. שבועיים לאחר מכן הוא נעצר על ידי כוחות הביטחון והודה במעשה.

טיט הסביר לחוקרים כי ביצע את הפיגוע "ממניעים דתיים", ובמעצרו אותרה גם צוואה מיוחדת שכתב לקרוביו - במידה וייהרג בפיגוע.

לדבריו, הוא רכש את הגרזן מבעוד מועד, והסתיר אותו באזור בת עין. ביום הפיגוע יצא למקום המסתור, אסף את הגרזן - ויצא למסע הרצח. "רציתי למות מות שהיד", אמר בחקירת שירות הביטחון הכללי. "לאחר הפיגוע הסתרתי את כלי הרצח והמשכתי בחיי הרגילים, במטרה שלא יתפסו אותי", הוסיף בחקירה.