היפנית שתקבל תעודת הצטיינות מהרמטכ"ל

היא נולדה בטוקיו שביפן והתנדבה לשירות בצה"ל. היום תקבל סרן לב קוז'נס תעודת הצטיינות מהרמטכ"ל על פועלה במבצע "צוק איתן" – שם הדריכה את כוחות הרפואה לפני הכניסה לרצועה. אמה הגיעה לישראל במיוחד לכבוד הטקס

תקבל הצטיינות. סגן לב (דובר צה"ל)

במבצע "צוק איתן" היא הייתה בשטחי כינוס מחוץ לרצועת עזה ואימנה את כל כוחות הרפואה של כוחות החי"ר לפני כניסתם. סרן לב קוז'נס, יפנית שעלתה לישראל בגלל ציונות - התנדבה לצבא, והיום תקבל תעודת הצטיינות מהרמטכ"ל גדי אייזנקוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קוז'נס, בת 21, עלתה לארץ במסגרת גרעין צבר של הצופים והיום היא מתגוררת בהרצליה. היא נולדה בטוקיו שביפן, לאב יפני נוצרי, מנהל בחברת סוני, ואם ישראלית שהכירו בלימודים. לימים עברה עם הוריה לאנגליה ואז להונגריה. אחותה, שעלתה לישראל בעקבותיה, נמצאת עכשיו בהכשרה כלוחמת ביחידת הכלבנים עוקץ.

בתחילת שירותה הצבאי הייתה קוז'נס חובשת בניצנים. היא יצאה לקצונה וכיום היא חונכת רפואה בבסיס צאלים. במבצע "צוק איתן" הדריכה את כלל כוחות הרפואה שנכנסו לעזה ותיאמה אימוני רפואה.

"אימנתי את כל כוחות הרפואה של זרוע היבשה", סיפרה לחדשות 2 Online. "לא הייתי חייבת להתגייס אבל זו הארץ שלנו ואני ציונית. אני מתרגשת ומרגישה מוזר שאני מקבלת את ההצטיינות".

עם אביה ואחותה הלוחמת (דובר צה"ל)

ישראלית עם ערכים יפנים

במהלך המבצע אימנה קוז'נס בעיקר את חטיבות החי"ר. "בכל פעם שראיתי רכב של חטיבה כלשהי רצתי אליו וחיפשתי את הרופא כדי שאוכל לגבות אותו", סיפרה. "העברנו סימולציות של אירוע רב נפגעים כדי לתכנן מראש מה ייקרה אם יהיה אירוע כזה. האימונים האלה הצילו חיים של אנשים. היינו מלמדים כל לוחם כיצד עובדים עם חוסם עורקים. בסופו של דבר, כאשר הלוחמים היו בשטח וחברים שלהם נפצעו - הלוחמים ידעו כיצד לתפעל את האירוע ולהציל את חבריהם".

מאז שהיא זוכרת את עצמה קוז'נס מנהלת אורח חיים יהודי. עם זאת, היא מתחברת גם לערכים היפנים. "הם מתמקדים בערכים חשובים כמו גאווה וכבוד וזה משהו שבא לידי ביטוי בחיים שלי יום יום", היא אומרת. "אני לא מוותרת לעולם ולא מתלוננת על שום דבר. בסופו של דבר, אני מרגישה שלקחתי קצת מהכל".

לטקס שיתקיים היום תגיע אמה מטוקיו שביפן. קוז'נס עצמה אומרת שהיא לא מתגעגעת ליפן. "החיים בישראל אמנם קשים יותר והישראלים פחות מנומסים, אבל הם הרבה יותר חמים ואמיתיים מיפנים". בטקס יקבלו תעודות הצטיינות 49 קצינים ו-50 נגדים מכלל צה"ל.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv