פרסום ראשון: 250 לוחמים לקו בתחלואת מעיים

החיילים, שמשרתים בגדוד צנחנים, חשו ברע אחרי שאכלו עוף מוקפץ בארוחת שישי. כעת, בצה"ל שוקלים באופן חריג לקטוע את התרגיל הגדודי. אחד החיילים: "כולם במצב גרוע". צה"ל: המשך הפעילות תיבחן

אילוסטרציה (יעקב נעמי, פלאש 90)

התרגיל הגדודי הפך לסיוט: לוחמי גדוד 202 של הצנחנים החלו תרגיל גדודי ברמת הגולן ביום שני האחרון. הכל הלך לפי התכניות, אלא שארוחת ערב אחת ביום שישי שיבשה לגמרי את התכניות ועל פי הערכות התרגיל, שתוכנן זמן רב מראש, יופסק בצעד חריג - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחמים, יחד עם מפקדיהם, הגיעו אתמול למחנה פילון שבצפון הארץ כדי להעביר שם את השבת ובארוחת שישי הוגש להם מנה של עוף מוקפץ. לדברי כמה מהם, כבר עם הגשתו הם הבחינו כי ריח התבשיל לא היה טוב, אך אכלו אותו בכל זאת כי הרעב גבר עליהם. הבוקר הם התעוררו כשהם סובלים מכאבי בטן עזים ושלשולים, ככל הנראה בגלל המזון. מפקד הגדוד וקצינים נוספים לקו גם הם בתחלואת המעיים.

אחד הלוחמים סיפר: "הביאו אותנו לבסיס פילון לצורך מנוחה ובארוחת שישי המוקפץ לא הריח טוב. בסופו של דבר כל הגדוד קם הבוקר משלשל. אף פעם לא נתקלתי בסיטואציה כזאת שכל כך הרבה אנשים הורעלו מארוחה אחת. כנראה שמבטלים את התרגיל הגדודי בגלל שכולם במצב ממש גרוע".

בעקבות המקרה החריג, בצה"ל פתחו בתחקיר ועל פי הערכות התרגיל ייפסק למרות שהיה אמור להימשך עד יום שני. גורם צבאי אמר כי מדובר במקרה חריג ביותר בגלל מספר החיילים הגבוה שלקו בתחלואת המעיים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החיילים טופלו על ידי צוותי הרפואה החטיבתיים, והמקרה הועבר לבדיקת כלל הגורמים הרלוונטיים. המשך הפעילות תיבחן בהתאם למצבם הבריאותי של הלוחמים".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv