אחרי סערת הנאום: הרב לוינשטיין זומן לשיחת בירור

ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, יגאל לוינשטיין, שחולל סערה בשבוע שעבר לאחר שכינה הומוסקסואלים "סוטים", זומן לשיחת בירור אצל מנכ"ל משרד הביטחון שתתקיים במהלך היום - כך נודע לחדשות 2 Online

זומן לבירור. הרב לוינשטיין (חדשות 2)

אחרי הסערה - הרב זומן לשיחה: ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, יגאל לוינשטיין, שחולל סערה בשבוע שעבר לאחר שכינה הומוסקסואלים "סוטים", זומן היום (חמישי) לשיחת בירור אצל מנכ"ל משרד הביטחון שתתקיים במהלך היום - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משרד הביטחון רואה בחומרה רבה את דבריו של ראש מכינת עלי, הרב יגאל לוינשטיין, ומגנה אותם בתוקף", נמסר בהודעה מטעם המשרד לאחר פרוץ הסערה. "מנכ"ל משרד הביטחון הנחה את האגף הביטחוני חברתי במשרד, האחראי על המכינות הקדם צבאיות, לדרוש מהמכינה הבהרות על הדברים".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, התייחס גם הבוקר בתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל לפרשה - וגינה את דבריו של הרב לוינשטיין: "אני לא רב ולא מתיימר להיות גדול בתורה, אבל כן יהודי מאמין ומנסה לקיים כמה שיותר מצוות אבל אני גם שר החינוך ויודע דבר מאוד פשוט: הלכה קובעת מה מותר ומה אסור אבל לא נועדה להיות כלי מפלג ומסנן אנשים, לא נכון ואסור לכנות ציבור שלם בכינוי גנאי, אלה דברים שלא מקובלים עליי".

"יכול להיות שאני משלם מחיר פוליטי", הוסיף בנט, "אבל העיקרון יותר חשוב - יש לא מעט תלמידים חד מיניים במערכת החינוך ואני לא מוכן שיתייגו אותם ויכנו אותם בכינויי גנאי. אני מקווה שבצעד הזה אני גם מקרין פנימה לציבור שלנו - אנחנו צריכים לשנות את הרטוריקה".