גבול לבנון: ירי לעבר מוצב צה"ל

פגיעות ירי זוהו במוצב צבאי באזור מטולה: רסיס מהירי פגע בדסקית של חייל, אך החייל עצמו לא נפגע, ונבדק חשד כי מדובר בירי תועה. התקרית מגיעה ימים ספורים לאחר חדירת המל"ט מסוריה

אילוסטרציה (משה שי / פלאש 90)

לא שקט בצפון: הבוקר (רביעי) זוהו פגיעות ירי בעמדה של צה"ל באזור מטולה - כך נמסר מדובר צה"ל. רסיס מהירי פגע בדסקית של חייל שהיה בעמדה, אך החייל לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצה"ל נמסר בתגובה לאירוע: "נתז מהירי פגע בעמדה ובדיסקית של חייל ששמר בעמדה. החייל נבדק ולא אובחנה כל פגיעה. נסיבות הירי טרם זוהו ונמצאות בחקירה".

ביום ראשון חדר לישראל כלי טיס - מל"ט - מסוריה והצליח לשוב לשטח סוריה ללא שיורט. מהתחקיר הראשוני עולה כי בוצעו שלושה ניסיונות ליירט את כלי הטיס, ולא שניים כפי שדווח בהתחלה. לטענת גורם צבאי, היירוט השלישי בוצע בידי טיל אוויר-אוויר.

הירי לעבר המל"ט, השבוע (מור כהן ביריה)

"בשעות אחר הצהריים חדר כלי טיס בלתי מאויש לשטח מדינת ישראל במרכז רמת הגולן", נמסר מדובר צה"ל. "כלי הטיס זוהה טרם כניסתו לשטח המדינה, והיה במעקב מלא על ידי חיל האוויר".

"מהתחקיר הראשוני עולה כי בוצעו שלושה ניסיונות יירוט על פי נוהל, ולא זוהו פגיעות במטרה", הוסיפו בדובר צה"ל. "זהות כלי הטיס עדיין לא ברורה, והנושא מצוי בתחקיר".

בצה"ל הדגישו כי לא היו נפילות בשטח הגולן וכי האזעקה הופעלה "כחלק מנוהל קבוע". עם זאת, נבדק כי מה שגרם להפעלת האזעקה הוא רסיסי טילי הפטריוט. לתושבי האזור לא ניתנו כל הנחיות מיוחדות.