שני פצועים קל בפיגוע בגוש עציון

פלסטיני תקף במברג שני חיילי צה"ל בציר 60, סמוך לכפר אל ערוב, ופצע אותם קל. חיילים אחרים שהיו במקום ירו במחבל ונטרלו אותו. צוותי מד"א העניקו טיפול בשטח לפצועים. כוחות הביטחון פתחו בסריקות נרחבות באזור

(ארכיון) (רויטרס)

פיגוע באזור גוש עציון: מחבל פלסטיני דקר היום (שני) שני חיילים שהיו בסיור סמוך לכפר אל ערוב הסמוך לכביש 60 ופצע אותם קל. המחבל נורה ונוטרל על ידי חיילים אחרים שהיו במקום.

לעדכונים נוספים ושליחת ההסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 13:30 הגיע המחבל סמוך למקום שבו עמדו שני החיילים. בשלב מסוים הוא שלף ככל הנראה מברג שהיה ברשותו ודקר אותם. חיילים אחרים מהכוח ירו במחבל שנפצע מהירי.

צוותי רפואה שהוזעקו למקום העניקו טיפול לשני החיילים ופינו אותם לבית החולים במצב קל. המחבל פונה גם הוא לבית החולים.  

משה סביל, סגן המועצה אזורית גוש עציון, אמר כי הפיגוע התרחש באזור שיש בו נוכחות צבאית לעתים קרובות. "חשבנו כבר שיש רגיעה, אבל אנחנו רואים שזה לא המצב", אמר. "אנו קוראים גם הפעם לפעילות בעומק השטח, להבהיר למחבלים ולמשפחות שלהם שזו לא הדרך. לא ניתן להם לשבור את השגרה והדו קיום המיוחד שיש בגוש עציון".

ערנות המאבטח מנעה פיגוע

האירוע בגוש עציון התרחש לאחר שאתמול ערונותם של מאבטחי הרכבת הקלה בירושלים מנעה את הוצאותו לפועל של פיגוע בעיר. צעיר פלסטיני שניסה לעלות לרכבת הקלה בפינת הרחובות יפו וקינג ג'ורג', נעצר לאחר שבתיקו נמצאו מטעני צינור. בעקבות האירוע תנועת הרכבת הקלה הופסקה ונחסמו צירים מרכזיים בעיר. כעבור כשעה שבה הרכבת לפעול כרגיל והצירים נפתחו לתנועה.

כוחות משטרה גדולים הוזעקו לזירה לאחר שמאבטח ברכבת הקלה דיווח על אדם שעמד מאחורי התחנה כשבידו תיק ועורר את חשדו. המאבטח ביקש לבדוק את תכולת התיק, הבחין במטען והזעיק את המשטרה.

צוותים רבים של משטרת ירושלים שהגיעו לזירה, סגרו את הציר וחבלנים החלו בטיפול במטען. לאחר בדיקת חבלני המשטרה התברר כי בתוך התיק נמצאו מספר מטעני צינור.