צה"ל: 3 ניסיונות יירוט נכשלו‎

מתחקיר ראשוני שערך צה"ל על התקרית הביטחונית שאירעה ברמת הגולן, עולה כי בוצעו שלושה ניסיונות יירוט נגד כלי הטיס הבלתי מאויש שחדר לשטח ישראל. עם זאת, לא זוהו פגיעות במטרה. גורם צבאי טוען כי ניסיון היירוט השלישי בוצע באמצעות טיל אוויר-אוויר. בדובר צה"ל מבהירים כי הנושא עדיין מצוי בתחקיר

רסיסי הפטריוט בצפון (פלאש 90, באסל אווידאת)

שעות לאחר התקרית הביטחונית ברמת הגולן, פרסם הערב (ראשון) דובר צה"ל את סיכום התחקיר הראשוני של התקרית. מהתחקיר עולה כי בוצעו שלושה ניסיונות ליירט את כלי הטיס, ולא שניים כפי שדווח בהתחלה. לטענת גורם צבאי, היירוט השלישי בוצע בידי טיל אוויר-אוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשעות אחר הצהריים חדר כלי טיס בלתי מאויש לשטח מדינת ישראל במרכז רמת הגולן", נמסר מדובר צה"ל. "כלי הטיס זוהה טרם כניסתו לשטח המדינה, והיה במעקב מלא על ידי חיל האוויר".

"מהתחקיר הראשוני עולה כי בוצעו שלושה ניסיונות יירוט על פי נוהל, ולא זוהו פגיעות במטרה", הוסיפו בדובר צה"ל. "זהות כלי הטיס עדיין לא ברורה, והנושא מצוי בתחקיר".

(פלאש 90, באסל אווידאת)

אחד מחלקי הפטריוט בצפון

מוקדם יותר הערב דווח על שני טילי פטריוט ששוגרו מסוללה באזור הגליל לעבר כלי טיס בלתי מאויש (כטב"מ) שחדר מסוריה לשטח ישראל. נערה בת 14 נפגעה קל מרסיסי אחד הטילים.

(מור כהן ביריה)

בצה"ל הדגישו כי לא היו נפילות בשטח הגולן וכי האזעקה הופעלה "כחלק מנוהל קבוע". עם זאת, נבדק כי מה שגרם להפעלת האזעקה הוא רסיסי טילי הפטריוט. לתושבי האזור לא ניתנו כל הנחיות מיוחדות.