שני אחיו של רוצח הנערה הלל אריאל מואשמים בהסתה

שבועיים לאחר הפיגוע בו נרצחה בת ה-13 בביתה בקריית ארבע, הוגשו כתבי אישום נגד אחיו ואחותו של המחבל מוחמד טראירה בגין הסתה - לפני ואחרי הרצח. לבקשת התביעה, מעצרם של השניים הוארך

זירת הפיגוע הרצחני, לפני שבועיים (TPS)

הנער המחבל חוסל בזירת הפיגוע, אחיו מואשמים בהסתה: היום (חמישי) הוגשו כתבי אישום נגד שני אחיו של מוחמד טראירה, המחבל שרצח לפני שבועיים את הנערה הלל יפה אריאל ז"ל בת ה-13 בעת שישנה בביתה בקריית ארבע. השניים נאשמים כי הסיתו ועודדו לטרור לפני הרצח ואחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחותו של המחבל, לארא טראירה, תועמד לדין על כך ששיבחה את הפיגוע בטלוויזיה הפלסטינית. בין היתר, ציינה האחות כי ביצוע הפיגוע הסב גאווה למשפחה ולתושבי הכפר בני נעים.

המחבל מוחמד טראירה

תאמר טראירה, אחיו של המחבל, יואשם במסרי הסתה שפרסם במשך חודשים רבים: לאורך גל ההסלמה האחרון שהחל באוקטובר 2015 פרסם טראירה תכנים מסיתים שקראו לביצוע פיגועים כלפי אזרחי ישראל. לבקשת התביעה הצבאית נעצרו הנאשמים עד לתום ההליכים.

אחרי הפיגוע בקריית ארבע החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן על פרסום מכרז לבניית 42 יחידות דיור ביישוב. כמו כן הוחלט לשלול את היתרי העבודה לכל תושבי העיירה בני נעים ממנה יצא טראירה, כ-2,800 אישורים. שישה מתושבי הכפר נעצרו, בהם קרובי משפחתו של המחבל.

חלק מהשרים בקבינט - בהם נפתלי בנט וישראל כ"ץ - דרשו לאמץ צעדים ביטחוניים תקיפים בעקבות רצף הפיגועים. ללא קשר לדיון בקבינט, החליט ראש הממשלה על הקמת בית קברות לגופות מחבלים. כמו כן הורה נתניהו להגדיל את סכום הכסף שיקוזז מכספי המיסים של הפלסטינים.