אחרי כחצי שנת מאסר: סרבנית הגיוס תשוחרר

אחרי חצי שנה בכלא בשל סירובה להתגייס לצה"ל, החליטה ועדת השיחרורים לפטור את תאיר קמינר משירות צבאי. לאחר שנדחתה בקשתה של תאיר לפטור מטעמי מצפון, החליטה ועדת התאמה לשירות לשחררה מחמת אי התאמה לשירות בצה"ל, לאור התנהגותה, כליאתה הממושכת ונפקדויות משירות צבאי

שוחררה מצה"ל. תאיר קמינר (פלאש 90)

ועדת השחרורים של צה"ל החליטה היום (חמישי) על שחרורה של סרבנית הגיוס תאיר קמינר משירות צבאי בגין "אי-התאמה ובשל התנהגות רעה וחמורה". בקשתה של קמינר לפטור משירות מטעמי מצפון נדחתה ב-10 ביולי, לאחר שלא נמצא קושי מצפוני המונע ממנה לשרת בשירות צבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש ינואר האחרון, ביום גיוסה, נלקחה תאיר לכלא 600 לאחר שסירבה להתגייס לצבא. לאור דחיית בקשתה לפטור מטעמי מצפון לפני כשבוע, הובא עניינה בפני ועדת התאמה לשירות, שהחליטה לשחררה מחמת אי התאמה לשירות בצה"ל, לאור התנהגותה, כליאתה הממושכת ונפקדויות משירות צבאי.

כבר חצי שנה בכלא. קמינר

קמינר משתייכת לקבוצת סרבני המצפון, אשר מסרבים להתגייס לצה"ל מתוך עיקרון, בדרך כלל בטענה כי צה"ל הוא צבא כובש וכי הם אינם מוכנים לקחת חלק בכך. לפי ראייתם, עצם קיומו של צה"ל אינו לגיטימי. בשנים האחרונות, צה"ל נקט ביד קשה נגד סרבנים אלה, שעל פי רוב נשפטו ונשלחו לכלא, בדומה לקמינר.

"אני מאמינה שאלו שמתנגדות לגיוס ונאבקות למען השלום, הן אלו שבסופו של דבר יביאו לפתרון", היא טוענת. "אני לא חושבת שאני משתמטת. לקחת אחריות זה הדבר הכי גדול שאני יכולה לתרום במאבק למען השלום". לדבריה של סרבנית המצפון, המערכת הצבאית משתמשת בה כדי להראות שמי שפותח את הפה - נענש.