רחפנים וכוונות לייזר נתפסו בדרך לעזה

עשרות חבילות חשודות אותרו על ידי הבודקים במעבר ארז - שסיכלו העברה של ציוד אלקטרוני ואף מסוכן לתוך הרצועה. "הלחץ מאלץ את ארגוני הטרור ברצועת עזה לנסות שיטות הברחה מקוריות", טענו במשרד הביטחון לאחר תפיסת המשלוח והחרמתו

מסנפירים ועד רוגטקה (רשות המעברים במשרד הביטחון)

"שלל" רציני במשרדי הדואר במעבר הגבול: במהלך הבוקר (רביעי) נתפסו במעבר ארז חבילות רבות שיועדו לרצועת עזה. הבודקים נדהמו לגלות מה הכילו החבילות - ולאילו מטרות: רחפנים, פנסי ושעוני צלילה, סמני לייזר, משקפות, מצלמות גו פרו, ציוד תקשורת לווינית, כוונות לייזר ואפילו חלקים של כלי נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון יחד עם השב"כ חשפו בשבועות האחרונים מאות ניסיונות הברחה באמצעות הדואר - אך היום לדבריהם כמות החבילות הייתה חריגה במיוחד.

זו רשימת המצאי המלאה: 14 רחפנים קטנים, חלקי רחפנים וטיסנים, משקפות, כוונות לייזר לכלי נשק, ציוד קשר ולוחות אלקטרוניים, סמני לייזר וכוונות לייזר, חלקים של כלי נשק, שעון צלילה ושעון צלילה עם פנס, סנפירים, מצלמות זעירות, מצלמות גו פרו, מצלמות DVR, משקפות, רכיבי אלקטרוניקה אסורים, ציוד תקשורת לווינית, מצלמות אבטחה, מרכזיה טלפונית, אנטנת WIFI, חבילות של חיישני תנועה, ראוטרים, רוגטקה ועוד.

הברחות חריגות (רשות המעברים במשרד הביטחון)

ממשרד הביטחון נמסר כי "התפיסה היום היא ביטוי ללחץ הכבד שמפעיל כוח המשימה המשותף לשב"כ, מתפ"ש, המכס, משטרת ישראל ורשות המעברים במשרד הביטחון על המבריחים, שמאלץ את ארגוני הטרור ברצועת עזה לנסות שיטות הברחה מקוריות".

הציוד שנתפס הוחרם ונפתחה חקירה לאיתור המעורבים בגניבת האמצעים והניסיון להבריחם.