פורסם שם הצעיר שחצה לרצועת עזה

ג'ומעה אברהים אבו ע'נימה (19), תושב הכפר הלא מוכר ח'אשם זאנה ליד כביש 25 בדרום, הוא האזרח הישראלי שחצה לרצועת עזה. אבו ע'נימה זוהה אתמול על ידי תצפיתנית של צה"ל בשעה שעבר מעל לגדר

ג'ומעה אבו ע'נימה

יממה לאחר שתצפיתנים של צה"ל זיהו אזרח ישראלי שחצה את הגדר ונכנס לתחומי רצועת עזה - אחר הצהריים (רביעי) הותר לפרסום כי מדובר בג'ומעה אברהים אבו ע'נימה, תושב הפזורה הבדואית בן 19.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו ע'נימה מתגורר בכפר הלא מוכר ח'אשם זאנה ליד כביש 25. נסיבות המקרה עדיין אינן ידועות אך ההערכה היא כי אבו ע'נימה היה שרוי במצב נפשי קשה בשעת חציית הגדר. הנושא נמצא בטיפול כוחות הביטחון.

אברה מנגיסטו

מלבד אבו ע'נימה, ברצועת עזה מוחזקים שני ישראלים נוספים שחצו את הגדר - אברה מנגיסטו והישאם א-סייד. מנגיסטו, תושב אשקלון, יצא מביתו בספטמבר 2014 ועבר את הגדר לעזה סמוך לקיבוץ זיקים, ככל הנראה דרך פרצה.

הישאם א-סייד

א-סייד, תושב חורה, חצה את גדר הגבול לרצועה כשלושה חודשים לפני מנגיסטו. לפני שלושה חודשים יצא אביו של א-סייד בקריאה לחמאס לשחרר את בנו. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר האב: "אני רוצה לבקש מחמאס לשחררו לאלתר בגלל מצבו הנפשי ולא להשתמש בו כקלף מיקוח".

אורון שאול והדר גולדין ז"ל

במקביל לאזרחים הישראלים, ברצועת עזה מוחזקות גם גופותיהם של סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל, שנהרגו בקרבות במהלך צוק איתן. משפחותיהם של שני החיילים פתחו בחודש שעבר במאבק ציבורי בקריאה לממשלה לפעול להשבת גופות הבנים - וזאת על רקע הסכם הפיוס שנחתם עם טורקיה, שכלל גם הקלות הומניטריות לרצועת עזה.