חשד לניסיון דריסה בכפר א-ראם

לוחמי משמר הגבול שפעלו בכפר שמצפון לירושלים וזיהו רכב חשוד שלטענתם ניסה לדרוס אותם. הם פתחו לעברו באש והרגו את אחד מיושבי הרכב. פלסטיני נוסף שהיה ברכב נפצע ופונה לבית החולים, ואחד אחר נעצר

ניסיון פיגוע. ארכיון (TPS)

לוחמים של משמר הגבול פתחו הבוקר (רביעי) באש לעבר רכב פלסטני שלטענתם ניסה לדרוס אותם באזור א-ראם שמצפון לירושלים. כתוצאה מהירי נהרג אחד מיושבי הרכב ואדם אחר נפצע. בקרב הלוחמים לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש במהלך פעולה של הכוחות במקום במסגרתה נתפסה מחרטה לייצור נשק. במהלך הפעילות זיהו הלוחמים רכב חשוד שהאיץ לעברם וחשו שמסכן את חייהם, הם פתחו לעברו באש והרגו את אחד מיושבי הרכב.

כתוצאה מהאש, נהרג אחד הפלסטינים שיישב ברכב ואחר נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. אדם שלישי נתפס על ידי הלוחמים והועבר לחקירה.

הפיגוע בגוש עציון (מאשה ברודר/TPS)

הרכב שנפגע

ניסיון הפיגוע לפנות בוקר מצטרף לפיגוע הירי במוצאי שבת בו נפצע אזרח ישראלי כבן 30 בסמוך ליישוב מיצד שבגוש עציון. המחבל פתח לעברו באש כאשר נסע לכיוון חלחול וירה שלושה כדורים, שאחד מהם פגע בו. האזרח הפצוע חבר לכוחות של צה"ל בצומת ה-T של תקוע, ואלה העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים כשהוא סובל מפגיעה בירך ומצבו קל-בינוני.

הנהג נמלט ככל הנראה לאחר הירי, כשכוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום והחלו לסרוק אחריו. צה"ל כיתר את הכפר סעיר, אליו כנראה נמלט המחבל, וכן את הכפר אל-ערוב הנמצא בסמוך. בדובר צה"ל הבהירו כי מדובר בפיגוע וכי נמצאו סימני קליעים רבים על צד הרכב.