"לא חוששים, נעלה להר הבית"

מחר תעלה להר הבית משפחתה של הלל אריאל ז"ל (13), שנרצחה בפיגוע בקריית ארבע. ח"כ יהודה גליק, שספג איומים על חייו, ילווה אותה. המשפחה תקפה את ההגבלות, לטענתה, שהוטלו עליה לגבי המהלך: "ניצחון לטרור"

הלל ז"ל ומשפחתה בהר הבית (באדיבות המשפחה)

בני משפחתה של הלל יפה אריאל ז"ל, בת ה-13 שנרצחה בחודש שעבר במיטתה בפיגוע דקירה בקריית ארבע, מתכוונת לעלות מחר (שלישי) להר הבית לזכר הבת. במשפחה מבהירים כי למרות המתיחות הביטחונית והאיומים על חיי ח"כ יהודה גליק, שאמור להתלוות אליהם, הם לא מתכוונים לבטל את העלייה להר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא חוששים ולא מתכוונים לשנות את התכניות שלנו או את ההיערכות", הבהירה בשיחה עם חדשות 2 Online דודתה של הלל. משפחת אריאל שלחה כבר לפני כשבוע מכתב ללשכת ראש הממשלה ובו ביקשה להעניק לאירוע מעמד מיוחד ולהסיר מספר הגבלות הנהוגות בעלייה להר הבית - אך לדברי הדודה, מרבית הבקשות נדחו.

ביתה של משפחת אריאל בקריית ארבע (TPS)

כך למשל נדחתה לטענתה בקשת המשפחה להגברה מינימלית במהלך העלייה להר, כמו גם הימנעות מליווי של אנשי הווקף במהלך הסיור במקום. בני המשפחה אף ביקשו אישור להעלות קבוצה גדולה של כ-200-250 בני אדם, אך מספר העולים הוגבל ל-60. עם זאת, למרות שבקשת המשפחה לא התקבלה במלואה, מדובר במספר כפול מזה שנהוג בדרך כלל בעליות להר הבית.

נתניהו בביקור תנחומים בבית משפחת אריאל (עמוס בן גרשום, לע"מ)

"למרות ששלחנו מכתב כבר לפני מספר ימים, רק הערב קיבלנו מהם תגובה", אמרה הדודה. לדבריה, המגבלות שהוטלו על המשפחה מהוות ניצחון לטרור. "כל החינוך והרעל מגיע מהר הבית ואפילו לא נותנים לנו את הבקשות המינימליות שלנו. זה פשוט לתת יד לטרור". במשטרה אף לא יאפשרו לחברי כנסת להצטרף לבני המשפחה בהר.

"אוי ואבוי אם ניכנע לטרור". ח"כ גליק (ארנון סגל)

מוקדם יותר הערב ספג ח"כ גליק (ליכוד) איומים על חייו בפייסבוק. "אזהרה, אתה תראה את הדם שלך ואת הדם של הילדים שלך זורם על הקרקע", נכתב בתגובה לאחד הפוסטים שפרסם גליק על כוונתו לעלות להר. "העצה שלי היא לא להתקרב לחצרות מסגד אל-אקצה. תראה את הדם זורם בכל מקום שאתה בא, תיזהר".

בתגובה לאיום על חייו אמר ח"כ גליק בשיחה עם חדשות 2 Online: "הודעתי על כך לקצין הכנסת והמשטרה. כמובן שאין לי שום כוונה לשנות את התוכניות שלי. אני מאובטח ואני מקווה שגורמי הביטחון יעשו את שלהם. אוי ואבוי אם אנחנו נכנע לטרור".

לא מדובר בפעם הראשונה בתקופה האחרונה שגליק נתקל באיומים. לפני כשבועיים הועלה לרשת סרטון אנימציה תחת הכותרת "יהודה גליק, אתה הבא בתור". בסרטון נראים שני מחבלים שחודרים לשטח ישראל ומתנקשים בגליק מחוץ לביתו בעתניאל.