סבב מינויים בצה"ל: אל"ם אייל קרים ימונה לרב הצבאי הראשי

הרמטכ"ל הגיש לשר הביטחון את סבב המינויים החדש בדרגות הפיקוד הבכירות. בין המינויים הבולטים הרב הצבאי הראשי החדש ומינויו של אל"ם טריף בדר לקצין הרפואה הראשי - הדרוזי הראשון בתפקיד

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט הגיש לאישורו של שר הביטחון ליברמן את סבב המינויים החדש בעמדות הפיקוד הבכיר בצבא. במסגרת המינויים החדשים, אלוף משנה אייל קרים יועלה בדרגה לתא"ל וימונה לרב הצבאי הראשי. קרים יחליף בתפקיד את תא"ל רפי פרץ, שכיהן בתפקיד בשש השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב הצבאי הראשי המיועד גדל בגבעתיים כבן למשפחת חסידי קרלין, ולמד בישיבת נחלים. באוגוסט 1975 התגייס לצה"ל והתנדב לחטיבת הצנחנים. הוא יצא לקצונה ושב אל הגדוד ובמהלך שירותו ולחם בלבנון.

לאחר מלחמת לבנון הראשונה שימש קרים בתפקידי פיקוד שונים בסיירת מטכ"ל, אז חזר אל החטיבה האדומה ופיקד על סיירת הצנחנים. לאחר שחרורו מצה"ל שימש קרים בתפקיד פיקודי בעוצבת האש.

לפני כמה שנים נשאל קרים באתר "כיפה" שאלה בנוגע לפסוקים מתוך ספר דברים, בנוגע להיתר לחיילי צה"ל לאנוס נשים בזמן מלחמה. הוא  ענה כי כחלק מהשמירה על כושר הלחימה של הצבא ועל רוחם של החיילים, ניתן "לפרוץ" את גדרי הצניעות והכשרות, כך שמותר לאכול מזון טרף ו"לספק את יצר הרע באמצעות משכב עם גויות, מתוך התחשבות בקשיי הלוחמים ולמען הצלחת הכלל.

לאחר הביקורת עליו הבהיר "אל״ם קרים מבקש כי דבריו נאמרו בתשובה לשאלה פרשנית בלבד, אך בשום פנים ואופן לא לשאלה הלכתית מעשית.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברי הרב הצבאי החדש תא"ל אייל קרים: "אל״ם קרים מבקש להבהיר כי דבריו נאמרו בתשובה לשאלה פרשנית בלבד, אך בשום פנים ואופן לא לשאלה הלכתית מעשית. הרב קרים מעולם לא כתב, אמר או אפילו חשב שחייל צה״ל רשאי לפגוע פגיעה מינית באישה במהלך מלחמה - המפרש את דבריו באופן אחר טועה ומטעה. על גישתו המוסרית של הרב קרים יעידו שנות פעילותו הצבאית בתפקידי פיקוד, לחימה ורבנות בהם הפגין נאמנות מוחלטת לערכי צה״ל ולרוח צה״ל וזאת בפרט לכבוד האדם באשר הוא אדם".

מלבד מינויו של אל"מ קרים לרב הצבאי, ימונה אלוף משנה טריף בדר לקצין הרפואה הראשי. בדר יועלה גם הוא בדרגה ויהפוך לקצין הדרוזי הראשון שמכהן כקרפ"ר.

ד"ר טריף בדר הוא תושב חורפיש ואחד הקצינים הדרוזים הבכירים בצה"ל. בעבר כיהן בתפקיד סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, והוא בעל התמחות במינהל רפואי וברפואת ילדים. כמו כן, סיים ד"ר בדר בהצטיינות תואר שני במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

מלבד הרבצ"ר והקרפ"ר החדשים, המליץ הרמטכ"ל לשר הביטחון על 14 קצינים נוספים שיקודמו או יחליפו תפקיד. בין הבולטים שבהם: תא״ל ערן ניב שימונה למאו״ג איו״ש, אל״ם אילן סבג שימונה לקצין הנדסה ראשי ויועלה לדרגת תא״ל ותא״ל עודד בסיוק שימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה.