זוהתה חדירה מירדן, החמ"ל התעלם

ביום שישי האחרון חדר אזרח ירדני לשטח ישראל וניסה לחטוף את מכוניתה של נהגת ישראלית. בעמק הירדן חששו תחילה כי לא הייתה התרעה על חדירה, אך כעת מתברר כי דווקא כן הייתה התרעה על נגיעה בגדר – אך בחמ"ל החטיבה הוחלט להתעלם

ההשתלטות על האזרח הירדני (רם חכמון)

במשך יותר משעה הסתובב ביום שישי האחרון אזרח ירדני בשטח ישראל, לאחר שקפץ מעל גדר הגבול מבלי שכוחות הוזעקו ומבלי שמישהו חשב כלל לחפש אחריו - עד שניסה לתקוף נהגת ישראלית ולחטוף את רכבה בכביש 90, סמוך לצומת צמח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוברי אורח שהיו במקום הצליחו להניס אותו, ורק שעה ארוכה לאחר מכן הוא אותר על ידי איש ביטחון שהצליח להשתלט עליו באזור הרפתות של קיבוץ דגניה ב'. בעמק הירדן חששו וסברו תחילה כי לא התקבלה כל התרעה על החדירה לשטח ישראל - אך תחקיר שערך צה"ל העלה כי דווקא התקבלה התרעה על נגיעה בגדר, ובחמ"ל של החטיבה החליטו לא לשלוח סיור ולמעשה להתעלם מהאירוע.

(רם חכמון)

בדיעבד התברר למרבה המזל כי האיש היה מעורער בנפשו ולא מחבל, אך התושבים באזור מודאגים מההתנהלות של הצבא וגם במועצה האזורית עדיין ממתינים לתשובות באשר לשאלות שעולות מהתחקיר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נסיבות חציית האזרח לשטח הארץ נמצאות בתחקור".

הנהגת שהותקפה על ידי האזרח הירדני (דוברות המרכז הרפואי פדה פוריה)

מחקירת האירוע עצמו עולה כי הצעיר הירדני השליך אבן גדולה לעבר רכבה של רותם אהרוני (23), תושבת חד נס שהייתה בדרכה ממנחמיה למקום עבודתה. אהרוני מיהרה ללחוץ על הבלמים ורכבה פגע במעקה הבטיחות. בשלב זה האזרח הירדני רץ לעבר רכבה, פתח את הדלת וניסה להוציא אותה בכוח מהרכב כשהוא צועק בערבית. ערבי-ישראלי.