בג"ץ: אסירי חמאס יצפו בגמר היורו

"העובדה שמשחק הגמר משודר בערוץ 2 אינה בשליטת שב"ס, אין לראות כל שוני בין צפייה במשחק לבין כל תוכנית אחרת המשודרת בערוץ" - כך השיבה המדינה לעתירת משפחת החייל אורון שאול ז"ל, שתבעה למנוע מאסירים ביטחוניים לצפות במשחק. במשפחה טוענים: "זו הטבה שניתנת לאסירים שרצחו בדם קר עשרות אזרחים חפים מפשע"

האסירים יוכלו לצפות במשחק (רויטרס)

המדינה לא תימנע מאסירים ביטחוניים לצפות בגמר היורו הערב (ראשון) - כך קבע הערב (ראשון) בג"ץ, שדחה את עתירת משפחתו של החייל אורון שאול ז"ל בנושא. "העובדה שמשחק הגמר משודר בערוץ 2 אינה בשליטת שב"ס, ובנסיבות אלה אין לראות כל שוני בין צפייה במשחק לבין כל תוכנית אחרת המשודרת בערוץ 2", נכתב בתגובת המדינה לעתירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פקודת נציבות שב"ס מאפשרת לאסירים לצפות בסל ערוצי טלוויזיה מסוים, שנבחר בקפידה על ידי גורמי הביטחון בשב"ס מתוך מטרה לכלול ערוץ ישראלי ולא לכלול ערוצים המשדרים תכנים מסיתים", נומק בתגובה, ומשכך "דין העתירה להידחות בשל אי-מיצוי הליכי - אך דינה להידחות גם לגופם של דברים".

לפי משפחת שאול, שהגישה את העתירה הבוקר, "דווקא בימים קשים כימים אלה", נכתב בעתירה, "לפתוח את כל הערוצים, הן המסחריים והן הציבוריים, המשדרים את משחקי היורו לאסירים הביטחוניים הפלסטיניים, שרובם ככולם אסירים המשתייכים לתנועת החמאס? במקום להתגייס למאמצים לכפות על חמאס לנדב אינפורמציה על גורלם של אורון שאול והדר גולדין על ידי שלילת חלק מהפריבילגיות המוענקות לאסירי חמאס, התקבלה החלטה הזויה לחלוטין לאפשר להם לצפות בחינם בכל משחקי היורו. זו הטבה שניתנת לאסירים שרצחו בדם קר עשרות אזרחים חפים מפשע".

בשבוע שעבר פנתה המשפחה לשירות בתי הסוהר בדרישה למנוע מאסירי חמאס צפייה במשחקי היורו - אלא שמכתבם לא נענה. "לא קיבלנו תשובה משב"ס למכתב שהגשנו בשבוע שעבר - וברגע שלא קיבלנו תשובה, החלטנו להגיש עתירה לבג"ץ על מנת שלא יתנו להם את ההנאה הזו", מסרה אמו של אורון ז"ל, זהבה שאול, בשיחה עם חדשות 2 Online.