פעיל הג'יהאד האסלאמי נהרג בקריסת מנהרה בצפון הרצועה

ארגון הטרור הודיע כי מי שנהרג הבוקר בתקרית בצפון הרצועה הוא איברהים אלמסרי, פעיל הזרוע הצבאית "פלוגות ירושלים". העיתון הפלסטיני "אלקודס" דיווח כי מתחילת השנה נהרגו בעזה 15 פעילי ארגונים שונים בקריסת 10 מנהרות שונות, אך על פי ההערכות מדובר במספר גבוה באופן משמעותי

בעזה מרכזים מאמץ בשיקום המנהרות (רויטרס)

פעיל הג'יהאד האסלמי, איברהים חסן אלמסרי, נהרג הבוקר (ראשון) בקריסת מנהרה בצפון רצועת עזה. חפי ההודעה הרשמית של הארגון, אלמסרי היה חבר בזרוע הצבאית של הג'יהאד "פלוגות ירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד השתייכותו של פעיל הג'יהאד לזרוע הצפונית של הזרוע הצבאית, לא מסרו בארגון פרטים נוספים לגבי ההרוג, אך שיוכו לג'יהאד האסלמי מצביע על מאמץ כלל ארגוני בעזה להמשך חפירת המנהרות.

בעזה מכנים את ההרוגים במאמץ שיקום המערך התת קרקעי, "חללי ההכנה וההצטיידות" או "הרוגי משימות הג'יהאד". הם מגיעים מכל הארגונים המתכוננים במרץ לעימות הבא עם ישראל.

פעיל הג'יהאד שנהרג בקריסת המנהרה

אנשי המנהרות הם בעיקרם לוחמי "קומנדו" המתכוננים בבוא העת להשתמש במנהרות שחפרו לצורך פיגוע חטיפה או חדירה. לפי נתונים שהוצגו בשבוע שעבר באתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני "אלקודס", נמנו בעזה עד כה באופן רשמי 15 הרוגים כתוצאה מקריסת מנהרות. רובם, פעילי הזרוע הצבאית של חמאס, עז א-דין אלקסאם.

ייתכן כי מספר קריסת המנהרות האמיתי גבוה באופן משמעותי מזה שדווח בעזה, שכן שלטון חמאס הטיל איפול על חלק מאירועים אלה ואינו נוהג לפרט לגבי הנסיבות שהובילו למות פעילי הזרוע הצבאית שלו. בכלי תקשורת עזתיים, דווח בשנה האחרונה על עשרה מקרי קריסה.