ליברמן לדרעי: "שלול את תושבות אשת המחבל מנתניה"

שר הביטחון פנה לשר הפנים בכדי שיפעל מתוקף סמכותו לשלול את מעמד התושבות של אשת המחבל שביצע את הפיגוע בנתניה. האישה, ילידת טול כרם, זכתה במעמד התושבות כשנישאה לפני עשור לאזרח ישראלי. במהלך השנה האחרונה נישאה למחבל. ליברמן: "מנע ממנה את האפשרות לאיחוד משפחות ואת בקשתה לאזרחות ישראלית בעתיד"

זירת הפיגוע בנתניה (דיווחי הרגע)

שר הביטחון אביגדור ליברמן פנה היום (ראשון) לשר הפנים אריה דרעי בכדי שישלול את תושבותה של אשת המחבל שביצע את הפיגוע בנתניה לפני כשבועיים המתגוררת בטייבה. "אני מבקש כי תפעיל את סמכותך ותמנע ממנה את האפשרות לאיחוד משפחות ואת בקשתה לאזרחות ישראלית בעתיד", כתב ליברמן לדרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה, חדרה אל סעודי, ילידת טול כרם, נישאה לאזרח ישראלי בשנת 1995, ושנה לאחר מכן קיבלה מעמד של תושבות בישראל. ב-2013 התגרשה מבעלה, ובשנה האחרונה נישאה בשנית, הפעם לוואל אבו צלאח, המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בנתניה בו נפצעו שני אזרחים.

במכתב שהעביר לשר הפנים, ביקש ליברמן מדרעי להפעיל את סמכויותיו בנושא, ולפעול לשלילת מעמד התושבות שניתן לה מתוקף נישואיה.

בעל הסמכות. השר דרעי (פלאש 90)

השר דרעי מבצע לאחרונה שימוש בסמכותו כשר הפנים בכדי לשלול את אזרחות בני משפחותיהם של מחבלים המעורבים בביצוע פיגועים. בחודש מאי האחרון הגיש דרעי בקשה לבית המשפט המחוזי בחיפה בכדי להתחיל בהליך שלילת אזרוחותו של עלאא ראיד אחמד זיוד, המפגע מבית שמואל.

במקרה אחר ביטל דרעי את תושבותם של ארבעת המחבלים שביצעו פיגועים בשכונת ארמון הנציב בירושלים. "לא יתכן שאדם שרצח ישראלים וגרם לפגיעה בביטחון המדינה, ימשיך ליהנות מזכויותיה. מעתה ידעו המפגעים כי למעשי טרור יהיו השלכות מעבר לישיבה בכלא", אמר אז דרעי.