פיגוע ירי בגוש עציון: ישראלי נפצע קל-בינוני

ישראלי כבן 30 נפצע קל-בינוני ברגלו, לאחר שירי נפתח לעברו באזור צומת מיצד, הסמוכה ליישוב מיצד. הפצוע הגיע עצמאית לצוותי צה"ל ששההו בקרבת מקום, הם העניקו לו טיפול בשטח ופינו אותו לבית החולים. כעת מכתר צה"ל את הכפר סעיר, אליו כנראה נמלט המחבל

רכבו של האזרח שנפצע בפיגוע (דוברות גוש עציון)

אזרח ישראלי כבן 30 נפצע אתמול בלילה (שבת) באורח קל-בינוני כתוצאה מירי שנפתח לעבר רכבו בצומת מיצד, בסמוך ליישוב מיצד שבגוש עציון. המחבל פתח לעברו באש כאשר נסע לכיוון חלחול וירה שלושה כדורים, שאחד מהם פגע בו. האזרח הפצוע חבר לכוחות של צה"ל בצומת ה-T של תקוע, ואלה העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים כשהוא סובל מפגיעה בירך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג נמלט ככל הנראה לאחר הירי, כשכוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום והחלו לסרוק אחריו. צה"ל כיתר את הכפר סעיר, אליו כנראה נמלט המחבל, וכן את הכפר אל-ערוב הנמצא בסמוך. בדובר צה"ל הבהירו כי מדובר בפיגוע וכי נמצאו סימני קליעים רבים על צד הרכב.

סימני הקליעים על הרכב

חיילי צה"ל בסריקות אחר המחבל (TPS)

רק לפני שלושה ימים בוצע פיגוע דריסה בצומת גוש עציון, אז רכב פלסטיני התנגש בג'יפ צבאי בכביש 60, סמוך לכניסה ליישוב נווה דניאל. כתוצאה מההתנגשות התהפך הג'יפ על צידו ושלושה חיילים נפצעו באורח קל.

החיילים שנפצעו קיבלו טיפול רפואי בשטח. הנהג הפלסטיני נפצע גם הוא בהתנגשות והובהל לקבלת טיפול בבית החולים במצב קשה. בשלב זה לא ניתן לתחקר את הנהג אך מהעדויות בשטח עולה כי ככל הנראה מדובר בהתנגשות מכוונת.

יום לפני כן סוכל פיגוע דקירה בצומת גיתי אבישר, סמוך לאזור התעשייה ברקן בשומרון. שני חיילים מכוח גבעתי שעמדו בתחנת אוטובוס במקום ביקשו מפלסטינית שעמדה לצידם להציג להם תעודת זהות. בשלב זה היא התקרבה לאחד מהם, שלפה סכין וניסתה לדקור אותו.

אחד מהחיילים הדף את המחבלת וירה בה. המחבלת נפצעה קשה בפלג גופה העליון, טופלה על ידי גורמי רפואה במקום ופונתה לאחר מכן לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה.