פרסום ראשון: 50 מיליון שקלים יועברו לקריית ארבע וחברון

הממשלה מקדמת מהלך בו משרדי ממשלה רבים יוסיפו תקציבים ליישוב היהודי בחברון ולקריית ארבע: משילוט למערת המכפלה ועד שבילי אופניים. לרווחה לתושבי האזור דווקא לא מצאו כסף. כל הפרטים

עוד כסף לשילוט במערת המכפלה (גרשון אלינסון, פלאש 90)

פרסום ראשון של תכנית הסיוע לקריית ארבע וליישוב היהודי בחברון: הערב (רביעי) נחשף במהדורה המרכזית כי הממשלה תעביר 50 מיליון שקלים בתכנית סיוע למתיישבים היהודים באזור חברון. מדובר בטיוטת תכנית סיוע שגובשה על ידי השר אורי אריאל בתיאום עם לשכת ראש הממשלה. הסכום יועבר בפריסה לשלוש שנים, וכל משרדי הממשלה יידרשו "לפתוח את הכיס" לטובת המטרה. כמו כן פורסם כי רק חלק מהסעיפים בחבילת הסיוע הם ביטחוניים - בעוד אחרים מפתיעים ו"אזרחיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז מה כלול בתכנית? משרד הפנים צפוי להעביר לאזור מענקים בהיקף של 11 מיליון שקלים, שיכללו גם הגדלת תקציבי איזון. משרד החינוך יעביר שישה מיליון שקלים, משרד הקליטה ישתתף בשלושה מיליוני שקלים ומשרד הספורט יתרום מיליון שקלים. עבור מוסדות ציבור ומרכזי תרבות יועברו ארבעה מיליון שקלים.

גם המשרד לענייני ירושלים גויס להעביר שישה מיליון שקלים, עם פירוט מעניין: מיליון שקלים עבור שילוט והכוונה למסלולי מורשת במערת המכפלה ושלושה מיליון שקלים למען שדרוג המוזיאון הארכיאולוגי.

שר החקלאות אורי אריאל (יח"צ)

משרד התחבורה יעביר 11 מיליון שקלים: שישה מיליון עבור כבישים ותשתיות בחברון ובסביבתה וחמישה מיליון שקלים לשבילי אופניים. חלק מהכבישים בתכנית נוגעים גם ליישובים אחרים באזור חברון וקריית ארבע.

סעיף מעט מטריד בחבילת הסיוע הוא הסכום המועט למטרת חיזוק החוסן ביישוב: 120 אלף שקלים בלבד יועברו לרווחה.

השר אורי אריאל מקדם את התכנית במשך חודשים ארוכים, וברוח התקופה האחרונה היה קל יותר לקדם את המהלך. "המסר שלנו הוא שבכל מקום שהם רוצחים אנחנו נוסיף חיים, והיכן שהם יהרסו אנחנו נבנה", הדגיש השר.