ניסוי מוצלח: הגנה מול אלפי טילים

מערכת הביטחון ומשרד ההגנה האמריקני השלימו לראשונה ניסוי מוצלח במערכות להגנה אווירית, במסגרתו נבחן תרחיש ובו נורים על ישראל אלפי טילים מלבנון ואירן. בניסוי השתתפו מערכות החץ ושרביט קסמים - שנמסרה לאחרונה לחיל האוויר

ניסוי בחץ. ארכיון (אגף דוברות והסברה אגף הביטחון)

מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), השלימו בימים האחרונים ניסוי 'קישוריות' ראשון מסוגו של מערכות ההגנה נגד טילים, שבחן את החיבור הפיזי בין מערכות ההגנה הישראליות, חץ ושרביט קסמים, למערכות ההגנה האמריקניות בארה"ב ובמקומות נוספים בעולם. הניסוי נועד לתרגל תרחיש ובו אלפי טילים משוגרים לעבר ישראל מאירן ולבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הניסוי נועד לבחון את האינטגריציה בזמן אמת בין המערכות הישראליות להגנה מפני טילים, המבצעיות ואלה שבפיתוח (חץ ושרביט קסמים) לבין המערכות האמריקניות, וכן בדיקה של יכולות עתידיות של המערכות הישראליות והאמריקניות.

במסגרת התרגיל, נעזרו אנשי מערכת הביטחון במכ"מים האמריקנים שפרוסים במזרח התיכון ובמערכת ההתרעה הלוויינית - המסוגלת להתריע על כל טיל שמשוגר מכל נקודה בכדור הארץ. התרגיל בדק את חיבור היכולות האמריקניות והישראליות.

הניסוי התקיים במקביל במרכזי הפיתוח בישראל, שדימו את מערך ההגנה הרב-שכבתי הישראלי, לבין מספר מערכות אמריקניות הפזורות במרכזי פיתוח ברחבי ארה"ב. בשיאו של התרגיל השתתפו עשרות רבות של אנשי צוות בישראל ובארה"ב, והוא כלל גם שיתוף פעולה הדוק עם כוחות באירופה.

בניסוי השתתפה גם מערכת "שרביט קסמים", שנמסרה לאחרונה לחיל האוויר, כחלק מהתהליך להפיכתה למערכת מבצעית. "המערכת הוכיחה בניסוי יכולות מרשימות", נמסר ממשרד הביטחון