שב"כ חשף: כסף לחמאס בנעליים

שב"כ עצר שני תושבי רצועת עזה בחשד שהעבירו עשרות אלפי שקלים בתוך הנעליים. במהלך חקירתם חשפו פרטי מידע רבים על מיקומן של מנהרות הטרור בסמוך למבנים אזרחיים ומסגדים

(רויטרס)

הותר לפרסום: שני תושבי רצועת עזה נעצרו במהלך חודש יוני בחשד למעורבות בהברחות כספים עבור ארגון חמאס בשטחי יהודה ושומרון. במהלך חקירתם של השניים נחשפו פרטים חדשים אודות מיקום פתחי מנהרות ונקודות שיגור טילים סמוך למבנים אזרחיים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

פאיז מצבאח מוחמד עטאר, תושב בית לאהיה בן 65, ואיתאללה עלי עבד אלכרים סרחאן, תושב הכפר ג'בליה בן 37, קיבלו היתר כניסה לישראל למטרות מסחר. על פי החשד, השניים התבקשו על ידי פעילי חמאס להבריח דרך המעברים השונים כספים עבור ארגון הטרור, בהסתרת הכסף בנעליים.

בחקירתו של עטאר בשב"כ עלה מידע אודות פעילות בני משפחתו בחמאס, ומעורבותם בפעילות נגד כוחות צה"ל ובחפירת מנהרות. עוד עלה כי בניו של עטאר עשו שימוש בביתו לצורך קיום פגישות של החמאס.

בחקירה אף נחשף מידע אודות פתחי מנהרות ברצועה, הממוקמים בחלקם מתחת למבנים אזרחיים, לרבות מגורי אזרחים תמימים ומסגדים, וכן נקודות שיגור טילים הממוקמות בסמוך למבנים אזרחיים, באופן שיש בו כדי לסכן את האוכלוסיה האזרחית ברצועה.

במסגרת חקירתו של סרחאן התברר כי הוא עובד מזה מספר חודשים כנהג משאית בחברה המפנה חול מאתרי חפירת מנהרות של החמאס ושל ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. מתוקף עבודתו, הוא נחשף לאתרי חפירת מנהרות רבים של החמאס ושל הג'יהאד. סרחאן מסר מידע רב אודות פתחי המנהרות אליהן נחשף.