"התביעה מושחתת, מנסים להרשיע את בני בכל הכוח"

אביו של אלאור אזריה, החייל היורה שהואשם בהרג המחבל מחברון, תוקף את התביעה בחריפות וטוען כי נעשה ניסיון להרשיעו בכל מחיר. בדיון נוסף שנערך בעניינו של אזריה בבית הדין הצבאי, הגן נהג האמבולנס עופר אוחנה על אזריה: "לא רציתי שהערבים שוב יגידו שחייל צה"ל הרג חף מפשע"

אזריה בבית המשפט, היום (חדשות 2)

"מנסים להרשיע את בני בכל הכוח": בדיון נוסף במשפטו של החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, שנערך היום (שלישי) בבית הדין הצבאי ביפו, האשים אביו של אזריה את התביעה בתיק - וטען כי נעשו מאמצים גדולים על מנת להפליל את בנו. "התביעה מושחתת", האשים צ'רלי אזריה, במהלך הדיון. "מנסים בכל הכוח להרשיע את הבן שלי"‎.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במשפט העיד גם עופר אוחנה, נהג האמבולנס שנכח במקום האירוע ומי שהתריע בפני אזריה מפני מטען נפץ. אוחנה הצהיר כי הוא חושש שדבריו עלולים להפליל אותו עצמו, ובית המשפט הזכיר כי שמורה לו הזכות להימנע מלענות על שאלות, ובית המשפט יחליט האם לחייבו לענות עליהן.

אוחנה תועד בסרטון כשהוא בועט בסכין בה בוצע פיגוע הדקירה ומקרב אותה לעבר המחבל הירוי זמן קצר לאחר שירה בו אזריה. הוא הסביר במשפט כי כשראה שהאמבולנס מזיז את הסכין, הוא קירב את הסכין לעבר המחבל "על מנת שלא תידרדר עוד 20 מטרים, ושוב הערבים יגידו שחיילי צה"ל רצחו חף מפשע ללא סכין". 

"לא עברתי קורס מדידות", השיב אוחנה כשנשאל באיזה מרחק הייתה הסכין מהמחבל המנוטרל לפני שהזיז אותה, "כשאתה באירוע אתה לא זוכר בדיוק פרטים".

"המ"פ - בושה וחרפה למדינה"

בחודש שעבר העיד בתיק מפקד הפלוגה של אזריה, תום נעמן, שאמר שעמד סמוך מאוד למחבל שהיה שרוע על הארץ - והעיד כי הוא לא חש שהיווה סכנה. עוד שחזר את השיחה ביניהם לאחר הירי, בה לטענתו, אמר לו אזריה כי ירה בגלל ש"המחבל היה צריך למות".

תום נעמן. "כעסתי"

"כעסתי עליו שהוא עשה את זה, הוא בעצם ביצע ירי בתוך זירה שאני מפקד עליה ללא אישורי וללא ידיעתי", אמר. "לקחתי אותו הצידה ואמרתי שימתין כאן ליד העמדה ולא יזוז. עדכנתי את הגדוד ששני המחבלים מתים".

לאחר עדותו הפך נעמן למוקד לביקורת חריפה ברשתות החברתיות: בפייסבוק פורסם פוסט עם תמונתו של המפקד, תום נעמן, ועליו הכיתוב: "אתה בושה וחרפה למדינה". עוד נכתב בפוסט כי "המ"פ של אלאור אזריה תום (לא) נאמן, אם היית מגיע אצלי לריאיון עבודה הייתי שולח אותך ללשכת העבודה".

הפתולוגית: "לבו של המחבל פעם כשהקליע עבר דרך ראשו"

הפתולוגית ד"ר הדס גיפס העידה אף היא בדיון הנוסף במשפטו של אזריה והצביעה על כך ש"הדימום (של המחבל) מצביע על כך שלבו עדיין פעם כאשר הקליע עבר דרך ראשו". לדבריה, "עדיין הגיע דם לאזור ומילא את הרקמות. אם לבו פעם, זה אומר שהמנוח עדיין היה בחיים".

"נשאלת השאלה אלמלא הפגיעה במוח ואם היה טיפול רפואי סביר, אם החבלות והנזקים לא היו קטלניים", המשיכה. "עם קבלת טיפול רפואי מיידי המחבל היה קרוב לוודאי נותר בחיים. גם ללא קבלת טיפול רפואי ייתכן והמנוח היה נותר בחיים".