רצח הנערה בקריית ארבע: בית המחבל ייהרס

יממה לאחר ששני אחיו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בקריית ארבע נעצרו, מסרו כוחות צה"ל צו לקראת הריסת ביתו של הנער שרצח את הלל יפה אריאל ז"ל. במקביל, נעצרו מספר פעילי חמאס ונתפסו כלי נשק מאולתרים

חלוקת צו ההריסה, הלילה (דובר צה"ל)

נערכים להריסת בית המחבל בן ה-17 שרצח נערה בחדרה: כוחות צה"ל והמנהל האזרחי חילקו הלילה (בין שני לשלישי) צו המודיע על כוונה להריסת ביתו של מוחמד טראיירה מבני נעים, שרצח את הלל יפה אריאל בת ה-13.5 בשבוע שעבר. הצעד מגיע כיממה לאחר שנעצרו שני אחיו ואחותו של המחבל, בחשד שידעו על כוונתו לבצע פיגוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל במהלך הלילה ביצעו כוחות צה"ל ומג"ב מעצרים ביהודה ושומרון ובבקעה: שבעה מבוקשים, החשודים במעורבות בטרור והפרות סדר, נעצרו. שני מעצרים של פעילי חמאס בוצעו בשכם, בעוורתא הסמוכה לשכם נעצר פעיל חמאס נוסף - וכך גם באל בירה ליד רמאללה ובטובאס צפונית ליריחו.

אמצעי הלחימה שנתפסו (דובר צה"ל)

החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. כמו כן תפס כוח צה"ל שלושה נשקים מאולתרים בבית פג'אר הסמוכה לבית לחם: האמל"ח הועבר לידי כוחות הביטחון.

הלל יפה אריאל ז"ל (באדיבות המשפחה)

אתמול כוחות של גדס"ר נח"ל נכנסו למחנה הפליטים קלנדיה הסמוך לרמאללה והרסו את בתיהם של שני המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה בשער יפו בירושלים בחודש דצמבר האחרון, בו נרצחו שני ישראלים: הבתים שנהרסו היו שייכים לענאן מוחמד אבו חבסה ועיסא יאסין עסאף. השניים הגיעו ב-23 בדצמבר לשער יפו בירושלים ודקרו את הרב ראובן בירמכר ז"ל. במהלך הפיגוע נפצע אזרח נוסף ונהרג גם עופר בן ארי ז"ל.

בפשיטה שערכו כוחות צה"ל על מתחם הבתים של המחבלים משער יפו החלה הפגנה אלימה של תושבי מחנה הפליטים. הפלסטינים יידו בלוקים ואבנים ואף פתחו בירי לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. הכוחות ביצעו לבסוף את משימתם ויצאו ממחנה הפליטים ללא נפגעים. במהלך הפעולה חשפו הלוחמים שני מטעני צינור ונשק מסוג M-16.