המחווה של צה"ל ליו"ר גוגל: "אירוע שגוי"

הרמטכ"ל איזנקוט קיבל לידיו ממצאי תחקיר שערך חיל האוויר בעקבות התקרית החריגה במהלך ביקורו של יו"ר גוגל לאחרונה בבסיס חצרים. "יש לרענן את תהליכי הבקרה", נקבע בעקבות האירוע שבו נדרשו 100 חיילים ליצור בגופם את הלוגו של גוגל

מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל הציג אמש (שני) לרמטכ"ל איזנקוט ממצאי תחקיר שנערך בעקבות האירוע החריג במהלך ביקורו של יו"ר גוגל בבסיס חצרים. באירוע, שנתקל בביקורת חריפה, יצרו כ-100 חיילים בבסיס בגופם "פסל אנושי" - הלוגו של גוגל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"התחקיר קובע כי ביצוע המיצג והפעלת חיילי הבסיס שלא לצורך ביצוע תפקידם המוגדר היה שגוי" נמסר, "על אף שהאירוע לא נועד להפקת רווח כלכלי או מסחרי". כמו כן נקבע כי חיילי חיל האוויר "יופעלו אך ורק לצורך תפקידם ותורנויות מוגדרות בלבד".

"יש לרענן את תהליכי הבקרה במטה ובבסיסי חיל האוויר על פעילויות החורגות מהשגרה", נקבע עוד בתחקיר. "כלל הלקחים יוטמעו בחיל האוויר ובצה"ל על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד".

התמונה השנויה במחלוקת צולמה לאחר שיו"ר גוגל העולמית, אריק שמידט, הגיע לאחרונה לביקור בישראל במסגרתו ביקר גם בבסיס חצרים של חיל האוויר. עם הגיעו לבסיס, זכה לאותה מחווה מעוררת מחלוקת, במסגרתה נעמדו עשרות חיילים בצורה היוצרת את המילה Google, כשמשני צדדיהם ניצבים מטוסים.

יו"ר ועדת המשנה לכח אדם בצה"ל בוועדת החוץ והביטחון ח"כ אוחנה גינה את הפעולה. "תפקידו של צה"ל הוא לספק ביטחון ולא לשמש כוועדת קישוט", אמר אוחנה. "כל מי ששירת בצה"ל ב-30 השנים האחרונות יודע כמה אבטלה סמויה יש בו - אך נדמה שהאירוע הזה - בו חיילי צה"ל שימשו כתפאורה לביקורם של בכירי גוגל העולמית - מגדיש את הסאה. לא לשם כך התגייסנו".