3 פצמ"רים נפלו בגולן; אין נפגעים‎

בפעם השנייה בתוך יממה, ולאחר שצה"ל תקף שתי מטרות של צבא אסד, אירעה זליגת ירי נוספת מהלחימה הפנימית בסוריה. אין נפגעים ולא נגרם נזק

בפעם השנייה בתוך יממה נורו הערב (שני) שלוש פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל, סמוך לגדר, בצפון רמת הגולן. אין נפגעים ולא נגרם נזק. לא מדובר בירי מכוון אלא בזליגת ירי מהקרבות הפנימיים המתחוללים בשטח סוריה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום פורסם כי צה"ל תקף אמש שתי מטרות של צבא סוריה בעקבות "זליגת ירי חריגה" נוספת שפגעה סמוך לגדר הגבול באזור קונייטרה. בהודעה של דובר צה"ל הודגש כי הירי לא סיכן את תושבי האזור. "צה"ל לא מתערב בלחימה בסוריה, אך נחוש להגן ויגיב לכל אירוע חריג", נכתב.

בתחילת החודש שעבר התייחס ראש הממשלה נתניהו בעקיפין לדיווחים על פעילות ישראלית בסוריה, כשאמר בפגישה עם ראשי הקהילה היהודית ברוסיה במהלך ביקורו שם כי "אנו דואגים לכך שסוריה לא תהווה כן שיגור להתקפות נגד ישראל. לא על ידי כוחות סורים, לא על ידי כוחות אירנים, לא על ידי כוחות חיזבאללה וגם כוחות אסלאמיסטים. יש מספיק אויבים".

נתניהו הדגיש כי דן במצב בסוריה ובתיאום הפעולות בין ישראל לרוסיה במשך זמן רב בפגישתו עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. "אתה שואל על עתיד היחסים עם הנשיא אסד? הייתי שואל מהו העתיד של הנשיא אסד בכלל? אנו לא מתערבים בשאלה זו", ענה נתניהו לאחד השואלים. "המדיניות שלי היא לנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי למנוע התקפות ואנו פועלים מעת לעת לפי הצורך".