"הצל" ערך מסיבה לחיילים, המ"פ נכלא

הראפר ופעיל הימין יואב אליאסי ערך בחודש יוני מסיבת בריכה לגדוד 7 של חטיבת השריון. המ"פ לא עדכן את מפקדיו על כך - ולכן הוחלט לשלוח אותו ל-4 ימי מחבוש. אליאסי: "אם זה נכון - זה ביזיון"

הראפר יואב אליאסי ("הצל"), שידוע כפעיל ימין בולט, ערך בחודש יוני האחרון מסיבת בריכה לגדוד 7 של חטיבת השריון - שסיים קו בגזרת עוטף עזה ועבר לדרום הר חברון. לחדשות 2 Online נודע כי בעקבות האירוע - ערך צה"ל תחקיר שבסופו הוחלט לשלוח את מפקד הפלוגה לארבעה ימי מחבוש. ההחלטה להעמיד את המ"פ לדין התקבלה בשל כך שהקצין לא עדכן את מפקדיו על האירוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם הדבר הזה נכון, זה ביזיון", אמר אליאסי בתגובה לחדשות 2 Online. "איזו סיבה בעולם יש לעשות דבר כזה? מראש הם לא ידעו אפילו שאני ארגנתי את הערב, מעולם לא דיברתי עם אף קצין. פנה אליי מישהו דרך הפייסבוק, אזרח, אמר שיש חיילים שיורדים מעזה ושהחלום שלהם זה בריכה, לפני שהם עולים לאיזה קו. אז סידרתי להם בריכה, תרומה של מזון וסטנדאפיסטים שבאו בתרומה. כשראו שזה אני הם היו מופתעים וזה הכל. לא היה לי קשר עם הקצין הזה".

"זו תגובה ביזיונית שמראה שהשמאל הרדיקלי חודר לתוך צה"ל", הוסיף אליאסי. "אין שום סיבה בעולם שהדבר הזה יקרה. אני שירתתי חמש שנים בצבא ביחידות הכי מסווגות שיש. זה מעניין שבעוד שבוע או כמה ימים יש הופעה למתגייסים, ופעילים של 'שוברים שתיקה' - הדג נחש - מופיעים שם, ואף אחד לא מכניס אף אחד לכלא. אבל כשאני, ציוני ופרו צה"ל, עושה ערב לחיילים, מכניסים קצין לכלא".

"זו תעודת עניות לצה"ל, ואם זה נכון, מישהו צריך לחקור את הקצין ששפט אותו, כי זה מהלך פוליטי דוחה ומגעיל שלא ראיתי דבר כזה", טען אליאסי. "מה אשם הקצין הזה בכלל? אין לו שום קשר אלי. אני אפילו לא דיברתי איתם, מילא אם הייתי מופיע שם, אבל לא מילה ולא חצי מילה. אני מתבייש בדבר הזה".

מצה"ל נמסר כי "מפקד פלוגה בחטיבה 7 נשפט לשבעה ימי מחבוש על התנהגות שאינה הולמת".