צה"ל תקף מטרות של צבא סוריה

בעקבות "זליגת ירי חריגה" שפגעה סמוך לגדר המערכת באזור קונייטרה הותקפו שתי מטרות של צבא אסד. הירי מסוריה לא גרם לנפגעים או לנזק. בצה"ל הדגישו: "לא מתערבים בלחימה בסוריה, אך נחושים להגן ונגיב לכל אירוע חריג"

צה"ל תקף בסוריה (רויטרס)

צה"ל תקף אמש שתי מטרות של צבא סוריה בעקבות "זליגת ירי חריגה" שפגעה סמוך לגדר הגבול באזור קונייטרה - כך נמסר הבוקר (שני) בהודעה שפרסם צה"ל בה הודגש כי הירי לא סיכן את תושבי האזור. "צה"ל לא מתערב בלחימה בסוריה, אך נחוש להגן ויגיב לכל אירוע חריג", נכתב.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת החודש שעבר התייחס ראש הממשלה נתניהו בעקיפין לדיווחים על פעילות ישראלית בסוריה, כשאמר בפגישה עם ראשי הקהילה היהודית ברוסיה במהלך ביקורו שם כי "אנו דואגים לכך שסוריה לא תהווה כן שיגור להתקפות נגד ישראל. לא על ידי כוחות סורים, לא על ידי כוחות אירנים, לא על ידי כוחות חיזבאללה וגם כוחות אסלאמיסטים. יש מספיק אויבים".

נתניהו הדגיש כי דן במצב בסוריה ובתיאום הפעולות בין ישראל לרוסיה במשך זמן רב בפגישתו עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. "אתה שואל על עתיד היחסים עם הנשיא אסד? הייתי שואל מהו העתיד של הנשיא אסד בכלל? אנו לא מתערבים בשאלה זו", ענה נתניהו לאחד השואלים. "המדיניות שלי היא לנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי למנוע התקפות ואנו פועלים מעת לעת לפי הצורך".

לאחר מכן סיפק ראש הממשלה נקודת מבט פסימית בנוגע ליכולת להפחית את רמת האלימות בסוריה: "לא יודע אם אפשר להחזיר את האומלט הסורי בחזרה לביצה. המדינות סביבנו, סוריה בתוכן, חלקן כבר התפרקו ולכן צריך סידור אחר. שוחחתי על כך באריכות עם הנשיא פוטין והחשוב הוא שמה שיתפוס את מקומן לא יביא לעוד טרגדיות ולא יסכן את המדינות שלנו".