נעצרו אחיו של המחבל שרצח את הלל

כוחות צה"ל עצרו בחברון את שני אחיו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בקריית ארבע בו נרצחה הלל יפה אריאל ז"ל. במקביל, נהרסו הלילה בתיהם של שני מחבלים מקלנדיה שרצחו ישראלים בפיגוע בשער יפו. צפו במבצע המעצרים בחברון

לוחמי צה"ל פעלו במהלך שעות הלילה במרחב העיר חברון ועצרו את שני אחיו של המחבל שרצח את הלל יפה אריאל ז"ל בפיגוע בקריית ארבע. המעצר מגיע לאחר שאתמול נעצרה גם אחותו של המחבל, מוחמד טראירה, תושב הכפר בני נעים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך, כוחות של גדס"ר נח"ל נכנסו במהלך הלילה למחנה הפליטים קלנדיה הסמוך לרמאללה והרסו את בתיהם של שני המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה בשער יפו בירושלים בחודש דצמבר האחרון, בו נרצחו שני ישראלים.

בפשיטה שערכו כוחות צה"ל על מתחם הבתים של המחבלים משער יפו החלה הפגנה אלימה של תושבי מחנה הפליטים. הפלסטינים יידו בלוקים ואבנים ואף פתחו בירי לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. הכוחות ביצעו לבסוף את משימתם ויצאו ממחנה הפליטים ללא נפגעים. במהלך הפעולה חשפו הלוחמים שני מטעני צינור ונשק מסוג M-16.

הבתים שנהרסו היו שייכים לענאן מוחמד אבו חבסה ועיסא יאסין עסאף. השניים הגיעו ב-23 בדצמבר לשער יפו בירושלים ודקרו את הרב ראובן בירמכר ז"ל. במהלך הפיגוע נפצע אזרח נוסף ונהרג גם עופר בן ארי ז"ל.

בסרטונים שהופצו בתקשורת הפלסטינית מיד לאחר הפיגוע הרצחני נראו הרגעים בהם ההמון ניסה לתקוף את המחבלים. אחד האזרחים תקף אותם במקל ובמשטרה אמרו כי בכך סייע לנטרל את המחבל שעדיין החזיק סכין והיווה איום, ושיבחו את התנהלותו.

נהרסו בתי המחבלים משער יפו (אורי דייויס - דוברות איחוד הצלה)

מי שירה וחיסל את המחבלים היו שתי לוחמות של משמר הגבול שלמרבה הצער פגעו גם בעופר בן ארי ז"ל. "ראינו לפחות שלושה אנשים, שמתחילים לרוץ לכיוון כיכר צה"ל לכיוון שער יפו ממש בריצה מטורפת, מבינים שקרה שם משהו", סיפרו אז הלוחמות.

קרבנות הפיגוע ז"ל

"ישר רצנו אליהם לראות מה קורה, וראינו שניים מהם על פצוע אחד", הוסיפו השתיים. "ראינו את שני המחבלים דוקרים אזרח והבנו שיש לנו שניות אחדות לפעול לפני שימשיכו בפיגוע הרצחני", כך אמרה שוטרת משמר הגבול, סמ"ש מ', "ביצענו ירי לעבר המחבלים עד שנפלו ארצה".

אחת הלוחמות, שהיא גם חובשת בהכשרתה, החלה להעניק טיפול ראשוני לפצוע בזירה. "הלוחמות פעלו באומץ ובמקצועיות רבה, נטרלו את המחבלים ומנעו פיגוע גדול בהרבה", אמר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב משה (צ'יקו) אדרי. 

במהלך הפעולה - עימותים בקלנדיה (רויטרס)