"העימות יתרחב? נפעל להכרעת חמאס"

שר הביטחון אביגדור ליברמן משגר איום מפורש - מתוך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני: "אם העימות יתרחב גם לדרום - נכריע". שרים שנכחו בדיון הטילו ספק בכוונותיו: "מוטב שהשר יסביר למה בדיוק הוא מתכוון"

השר ליברמן בסיור ביו"ש (דנה שרגא, משרד הביטחון)

בדרך להסלמה? במהלך הדיון שהתקיים היום (ראשון) בקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן לאפשרות של החרפה נוספת באירועים הביטחוניים וטען כי אם העימות יתרחב ותתרחש הסלמה בדרום - ישראל תפעל "להכריע את חמאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן הפגין אומנם עמדה נחרצת בנושא, אך לא פירט לגבי תכנית פעולה. בשל כך הטילו שרים בקבינט ספק בנוגע לרצינות הצהרותיו של שר הביטחון: "מוטב שיסביר למה הוא מתכוון, כי בקבינט הוא לא עשה זאת".

חמאס יוכרע במערכה הבאה? (ארכיון) (רויטרס)

בתוך כך מתבררים הערב פרטים נוספים על העימות החריג בין ליברמן לשר בנט במהלך הדיון, שבשיאו הורה שר הביטחון לקציני צה"ל להפסיק לענות לשאלותיו של בנט. במהלך הדיון תחקר בנט פעם אחר פעם את הקצינים בנושא העמדה לדין של בני משפחות מחבלים.

הקצינים טענו כי כבר החלו להעמיד לדין בני משפחות מחבלים, אך בנט דרש פרטים מדויקים יותר. בשלב זה הורה ליברמן לקצינים להפסיק לענות לו. מקורבי בנט טוענים שבמהלך הישיבה הצהירו הקצינים שאף בן משפחה של מחבל לא הורשע.

העימות מחריף (ארכיון) (פלאש 90, מרים אלסטר)

מנגד אומרים גורמים במערכת הביטחון כי הדברים אינם נכונים. לדברי הגורמים, קציני צה"ל הציגו במהלך הדיון בקבינט נתונים על העמדתם לדין של 90 בני משפחות בגין הסתה, ועל ענישה ל-74 מתוכם.