מושל חברון ניחם את משפחת המחבל, כניסתו לישראל נאסרה

ישראל החליטה לשלול את כניסתו של מושל חברון לארץ לאחר שהאחרון ערך ביקור ניחומים בבית משפחת המחבל שרצח את הנערה הלל יפה אריאל בקריית ארבע. "ביקור המשפחות הוא כהסכמה לרצח המתועב ומעודד לטרור", ציין מתאם פעולות הממשלה בשטחים

הביקור בבני נעים, אתמול

אתמול ביקר מושל חברון, כאמל אחמד חסן חמיד, את משפחות המחבלים מבני נעים - הנער שרצח את הלל יפה אריאל בקריית ארבע והנערה שניסתה לדקור חיילים במערת המכפלה. בעקבות הביקור, שללה ישראל את אישור השהייה של חמיד.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביקור המשפחות הוא כהסכמה לרצח המתועב ומעודד לטרור!", נכתב בהודעה של מתאם פעולות השטחים בערבית. "מה המסר?האם מושל חברון מביע תמיכה ברוצח ילדה בת 12?".

"אנו מצפים מההנהגה הפלסטינית לקחת אחריות ולקרוא לרגיעה וסובלנות", נאמר בהמשך ההודעה. "ישראל לא תסייע לתומכים בטרור ולכן החליט המתאם לשלול למושל חברון את זכויותיו ולא לאפשר את כניסתו לישראל".

הלל יפה אריאל ז"ל

בתוך כך, במהלך הלילה ביצעו כוחות צה"ל פעילות נרחבת במרחב העיר חברון ובכפרים אל פוואר, בני נעים, אל בורג' וחירבת אל הירג'ה. בפעילות נעצרו שישה מבוקשים ובהם גם אחותו של מוחמד טראירה, שרצח ביום חמישי את הלל יפה אריאל בת ה-13 כשישנה במיטתה בביתה בקריית ארבע.

לצד פעילות הכוחות בשטח, התכנס אמש הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון בצעדים שיינקטו להתמודדות עם גל הטרור, לאחר שבארבעה פיגועים בסוף השבוע האחרון נרצחו שני בני אדם ונפצעו שישה נוספים. הדיון הסתיים באופן חריג ללא הודעה על סיומו ועל צעדי המשך, אך גורמים בכירים מסרו כי שרי הקבינט נתנו גיבוי להמשך הפעילות הקיימת והוחלט על השמירה של קו המדיניות הקיים.