ליברמן לבנט: "די לשאול שאלות"

במהלך ישיבת הקבינט הטעונה, אחרי ארבעה פיגועי טרור במהלך סוף השבוע, הורה שר הביטחון לאנשי צה"ל שלא לענות לשאלותיו של שר החינוך. שר אחר בקבינט מתח ביקורת על התנהלותו של בנט: "אי אפשר לעשות צחוק מהקבינט בתקשורת"

(פלאש 90, יהונתן סינדל)

עימות חריג בין שר הביטחון החדש אביגדור ליברמן לשר החינוך נפתלי בנט בישיבת הקבינט שנערכה אמש (שבת): במהלך הדיון שאל בנט את קציני הצבא שאלות רבות מהן השתמעו דברי ביקורת. בשלב מסוים הורה ליברמן לקציני צה"ל לא להשיב לשאלותיו של שר החינוך.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי עשרות שאלות ביקש ליברמן מבנט להפסיק לשאול, בנט לא הפסיק והמשיך להמטיר שאלות וחקירות על אנשי הצבא, וליברמן הורה להם לא לענות לו.

העימות הזה מצטרף לדברי ביקורת של שרים אחרים על התנהלות שר החינוך והתמרמרות על הביקורת שלו. "אי אפשר לעשות צחוק מהקבינט בתקשורת, לדבר על מיחזור החלטות ועל כך שזה גוף לא רציני", אמר אחד השרים. "זו הבעת אי אמון בנו ובמערכת הביטחון ואי אפשר לעבוד ככה".‎

מכרז לבניית 42 יחידות דיור בחברון

בישיבת הקבינט הגיעו השרים למספר החלטות: תינקט פעולה למניעת הגעת תשלומי הרשות הפלסטינית לבני משפחות של מחבלים. כלומר לא רק קיזוז הכסף אלא פעולה אקטיבית לעצירת התשלום. בנוסף יהרסו עשרות מבנים בלתי חוקיים של פלסטינים. כמו כן התקבלה הצעה של השר יובל שטייניץ לעצור ולחקור בני משפחות מחבלים בגין הסתה ושותפות להסתה. ההצעה תחול שנתיים לאחור.

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר לרצף הפיגועים בימים האחרונים. "אנחנו במאבק מתמשך נגד הטרור", אמר. "במאבק הזה היו עליות וירידות. אנחנו מפעילים אמצעים מגוונים רבים, כולל אמצעים תקיפים שלא הפעלנו בעבר. המכלול הזה כולל כתר על כל נפת חברון, שלילת כל היתרי העבודה מהכפר בני נעים - הכפר שממנו יצאו שישה מפגעים, תגבור כוחות מסיבי, תוספת של שני גדודים עם דגש לפעולה לאורך הצירים, חקירה אוטומטית של כל בן משפחה של מרצח או מפגע ועצירתם בהתאם למעורבותם ועוד".

בהמשך ציין נתניהו כי הנחה את השרים לאגד ולעגן אמצעים בכל המשרדים כדי לעזור ליישובים ביהודה ושומרון. "אנחנו נותנים גיבוי מלא לצה"ל, לשב"כ ולזרועות הביטחון", אמר.

אחרי הפיגוע: מכרז לבניית 42 יחידות דיור

הקבינט התכנס אמש לדון בצעדים שיינקטו להתמודדות עם גל הטרור, לאחר שבארבעה פיגועים בסוף השבוע האחרון נרצחו שני בני אדם ונפצעו שישה נוספים. הדיון הסתיים באופן חריג ללא הודעה על סיומו ועל צעדי המשך, אך גורמים בכירים מסרו כי שרי הקבינט נתנו גיבוי להמשך הפעילות הקיימת והוחלט על השמירה של קו המדיניות הקיים. הלילה עצרו כוחות הביטחון את אחותו של המחבל שרצח את הלל יפה אריאל בקריית ארבע.

אחרי הפיגוע בקריית ארבע החליטו אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן על פרסום מכרז לבניית 42 יחידות דיור ביישוב. אתמול הוחלט לשלול את היתרי העבודה לכל תושבי העיירה בני נעים ממנה יצא המחבל שרצח את אריאל, כ-2,800 אישורים.