נעצרה אחות המחבל שרצח את בת ה-13‎

בפעילות כוחות צה"ל הלילה בעיר חברון ובכפרים מסביב נעצרו שישה חשודים במעורבות בפעילויות טרור ובהם גם אחותו של מוחמד טראירה בן ה-19, שרצח את הלל יפה אריאל ביום חמישי

במהלך הלילה (ראשון) ביצעו כוחות צה"ל פעילות נרחבת במרחב העיר חברון ובכפרים אל פוואר, בני נעים, אל בורג' וחירבת אל הירג'ה. בפעילות נעצרו שישה מבוקשים ובהם גם אחותו של מוחמד טראירה, שרצח ביום חמישי את הלל יפה אריאל בת ה-13 כשישנה במיטתה בביתה בקריית ארבע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדובר צה"ל נמסר כי הכוחות ממשיכים לכתר את המרחב ולבצע בידוקים קפדניים. בסרטון המתעד את פעילות הכוחות ניתן לראות את החיילים סורקים את רחובות העיר והכפרים הסמוכים בחיפוש אחר מבוקשים, ונכנסים לבתי החשודים.

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס אמש כדי לדון בצעדים שיינקטו להתמודדות עם גל הטרור, לאחר שבארבעה פיגועים בסוף השבוע האחרון נרצחו שני בני אדם ונפצעו שישה נוספים. הדיון הסתיים באופן חריג ללא הודעה על סיומו ועל צעדי המשך, אך גורמים בכירים מסרו כי שרי הקבינט נתנו גיבוי להמשך הפעילות הקיימת והוחלט על השמירה של קו המדיניות הקיים.

שישה מבוקשים נעצרו (דו"צ)

אחרי הפיגוע בקריית ארבע החליטו אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן על פרסום מכרז לבניית 42 יחידות דיור ביישוב. אתמול הוחלט לשלול את היתרי העבודה לכל תושבי העיירה בני נעים ממנה יצא טראירה, כ-2,800 אישורים.

חלק מהשרים בקבינט - בהם נפתלי בנט וישראל כ"ץ - דרשו לאמץ צעדים ביטחוניים תקיפים בעקבות רצף הפיגועים. ללא קשר לדיון בקבינט, החליט ראש הממשלה על הקמת בית קברות לגופות מחבלים. אתמול גם הורה נתניהו להגדיל את סכום הכסף שיקוזז מכספי המיסים של הפלסטינים.

פעילות נרחבת באזור חברון (דו"צ)

בפיגוע הרצחני בשכונת החרסינה שבקריית ארבע ביום חמישי חדר חמד טראירה ליישוב, נכנס לבית שבו ישנה באותה עת הנערה הלל יפה אריאל, בת 13 וחצי - ופצע אותה באורח אנוש. לאחר שהובהלה לבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. באירוע נפגע אדם נוסף, כבן 30. דקות ספורות לאחר מכן פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו.