הפיגוע בכביש 60: מצבה של אשת הנרצח עדיין קשה

חווה מרק מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא מורדמת ומונשמת. פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה במחלקה הכירורגית, סיפר כי היא "מראה סימני התעוררות ומצבה יציב". שני ילדיה טופלו: "הבן שוחרר, הבת הועלתה למחלקה"

חווה מרק, רעייתו של מיכאל מרק (48) שנרצח אתמול בפיגוע הירי בכביש 60, עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - כשמצבה מוגדר קשה אך יציב. פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה במחלקה הכירורגית במוסד הרפואי, עדכן כי היא "מראה סימני התעוררות אבל היא כרגע עדיין מונשמת ומורדמת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הלוויתו של מיכאל מרק, מנהל ישיבת עתניאל, שמותו נקבע בזירת הפיגוע אתמול - תיערך מחר (ראשון) ב-11:00 בעתניאל - ותצא לירושלים. יחד עמו ברכב היו בתו ובנו - שמצבם מוגדר כעת טוב. "הילד השתחרר מהמחלקה", אמר פרופ' ריבקינד, "והבת, שנותחה - במצב יציב לחלוטין. היא הועלתה למחלקה".

בנו של הרב מיכאל (מיכי) מרק שנרצח בפיגוע הירי בדרום הר חברון, שיחזר את הרגעים בהם ראה את אביו נרצח לנגד עיניו. "ירו עלינו מהצד של אחותי, היא ישבה מהשמאל שלי, ואז פתאום אבא לא זז יותר", הוא אמר.

נרצח בפיגוע. מיכאל מרק

הנער, שנפצע באורח בינוני בפיגוע, סיפר כי הרכב שבו נסעו התהפך כתוצאה מאובדן השליטה של אביו על המכונית, ולאחר מכן עוברי אורח פלסטינים שהיו במקום סייעו להם בחילוץ מהרכב. "ערבים הצליחו לפתוח את הדלת ולהוציא אותנו, שמו אותנו ברכב שלא יקרה לנו כלום".

מצבו של הנער השתפר והוא מוגדר כעת קל. בהמשך הלילה הוא צפוי להשתחרר לביתו. גם אחותו נפגעה בפיגוע הירי ומצבה הוגדר תחילה בינוני-קשה, אך הוא השתפר כעבור זמן קצר. אמם של השניים נפצעה באורח קשה ועדיין לא יצאה מכלל סכנה. שלושתם מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.