התגובה לפיגוע: מכרז לבניית 42 יחידות דיור בקריית ארבע

אחרי הפיגוע בקריית ארבע שבו נרצחה הלל אריאל (13.5), החליטו נתניהו וליברמן על פרסום מכרז חוזר לבניית 42 יחידות דיור ביישוב. כמו כן, יישללו כ-2,800 היתרי עבודה לתושבי הכפר בני נעים שממנו יצא המחבל

אחרי הפיגוע בקריית ארבע, שבו נרצחה הלל יפה אריאל - החליטו היום (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן על פרסום מכרז לבניית 42 יחידות דיור ביישוב.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע הרצחני אירע בשכונת החרסינה שבקריית ארבע לפני יומיים, אז חדר המחבל הפלסטיני מוחמד טראירה (19) ליישוב, נכנס לבית שבו ישנה באותה עת הנערה הלל יפה אריאל, בת 13 וחצי - ופצע אותה באורח אנוש. לאחר שהובהלה לבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. באירוע נפגע אדם נוסף, כבן 30. דקות ספורות לאחר מכן פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו.

אתמול הוחלט לשלול את היתרי העבודה לכל תושבי העיירה בני נעים ממנה יצא טראירה, כ-2,800 אישורים. הערב יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהסלמה, וחלק מהשרים - בהם בנט וישראל כ"ץ - דורשים לאמץ צעדים ביטחוניים תקיפים בעקבות רצף הפיגועים. ללא קשר לדיון בקבינט, החליט ראש הממשלה על הקמת בית קברות לגופות מחבלים. אתמול גם הורה נתניהו להגדיל את סכום הכסף שיקוזז מכספי המיסים של הפלסטינים.

קריית ארבע, יום חמישי (TPS)

נתניהו, ליברמן והשר אורי אריאל ביקרו אתמול בבית משפחת אריאל בקריית ארבע. בסרטון של רגעי הביקור נשמעים הוריה של הלל כשהם דורשים מראש הממשלה להמשיך את הבנייה בקריית ארבע כדי למנוע את הפיגועים הבאים.

נתניהו רמז: נחזק את הבנייה

"חשבנו שאתם משלנו", אמרה אמה של הלל לראש הממשלה. "אנחנו הבוחרים הכי נאמנים. אם הייתה ממשלת שמאל לא הייתי אומרת כלום, הייתי אומרת תודה שבאת נותנת לך יין ושלום, אתה משלנו אנחנו צריכים אותך, מי יעזור לנו?".

"בעלי צריך לקום מחר בבוקר, מחרתיים בבוקר, לעבוד בכרמים, הוא לא יכול להיות תחת התקפת טרור, אני לא יכולה לאבד גם אותו", הוסיפה האם בכאב. "אני לא יכולה שהקטנות ישאלו 'אמא מתי הערבי ירצח גם אותנו?'. אנחנו קהילה חזקה, עוד ישוב פה, עוד בנייה פה, עוד מערכת של עוצמה, אנחנו צבא הגנה לישראל וצריך להיות התקפיים". 

ביקור נתניהו בבית משפחת אריאל (עמוס בן גרשום, לע"מ)


 נתניהו שוחח עם ההורים ובני המשפחה ואמר להם כי "אנחנו נחזק פה. חוץ מהלחימה, נחזק. אשב עם שר הביטחון ונחליט כיצד לחזק את היישוב".

בתום הביקור סיפר נתניהו כי נכנס לחדרה של הלל, בו נרצחה במיטתה בזמן שישנה. "לראות את החדר של הלל, לראות את כתמי הדם שם ליד מיטתה וספרים ובגדים של ילדה קטנה, זה מזעזע", אמר. "זה מזכיר לנו שוב מול מי ומול מה אנחנו עומדים. הם לא יוציאו אותנו מכאן".