הנזק למרכז הילדים בשדרות: כחצי מיליון שקלים

הרקטה שנורתה מעזה גרמה לנזק רב למרכז לגיל הרך בשדרות, שזקוק כעת לשיפוץ נרחב. בלילה צה"ל תקף בעזה בתגובה לירי. ח"כ פרץ המתגורר בסמוך הביע דאגה: "מה היה יכול לקרות אילו במקום היו ילדים והורים כמו בכל יום?"

זירת נפילת הרקטה, אמש (ניר נוסייב)

נזק רב מנפילת הרקטה, שלמרבה המזל לא גרמה לנפגעים: אתמול (שישי) נורתה רקטה מרצועת עזה ופגעה במרכז לגיל הרך בשדרות. בצה"ל עדיין בודקים מדוע לא הופעלה מערכת כיפת ברזל, ותושבים הביעו דאגה מסבב הסלמה נוסף. שלושה בני אדם הוגדרו כנפגעי חרדה מנחיתת הרקטה, והנזק מפגיעת הרקטה מוערך בכחצי מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, אמד את הנזקים ואמר כי הרקטה פגעה בגג וחדרה ישר לתוך המבנה: "ההרס בתוך המבנה כמעט טוטאלי - צריך יהיה להחליף את כל מערכות החשמל והאינסטלציה מהיסוד". כמו כן אמר סיב כי ידרשו עבודות רבות של טיח ושפכטל בכל המבנה הפנימי והחלפת הריצוף בכל המבנה.

"השיפוץ שיידרש עקב פגיעת הרקטה הינו שיפוץ מאסיבי של החלפת כל המערכות, שעלותו עשויה להגיע לכחצי מיליון שקל, כולל האלומיניום, כלים סניטאריים, מנורות וארונות קיר ומטבח", הסביר. עם זאת, סיב הדגיש כי אם הרקטה הייתה פוגעת בדירת מגורים הנזק היה גדול בהרבה, בשל האופי השוני של החלל.

"במבנה לילדים השיפוץ הינו סטנדרטי לחלוטין ועלותו נמוכה ב 25% משיפוץ דירה", הוסיף. כמו כן ציין סיב כי מכיוון שהרקטה התפוצצה בתוך מבנה שהינו חצי מוגן, הנזק ההיקפי מההדף במקרה הזה קטן יחסית. "הנזק למבנים הסמוכים קיים ומתאפיין בעיקר בשבר של תריסים ושבר זכוכיות וחלונות אלומיניום חיצוניים", סיכם.

בשעות הלילה הגיב צה"ל לירי הרקטה ותקף ארבע מטרות של ארגון חמאס. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא רואה בחמאס אחראי לשיגור מהרצועה, על אף שהארגון טרם לקח אחריות לירי.

נזק רב גם בעזה

זמן קצר לאחר נפילת הרקטה הגיע לזירה ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), המתגורר גם הוא בשדרות. "אני מקווה מאוד שאנחנו לא הולכים להסלמה, אנו צריכים להיאבק בטרור באופן נחוש ובלתי מתפשר", אמר. פרץ הוסיף כי "הנוכחות במקום רק מעצימה את המחשבה על מה היה יכול לקרות אילו במקום היו ילדים והורים כמו בכל יום".

השר לשעבר טען גם כי חייב להיות פתרון מדיני וחזון אמיץ - ולא רק ישיבות קבינט מתלהמות, לדבריו: "טרור לא מנצחים רק בפעולות צבאיות והשרים לא יכולים להסתפק במילים ובתחרות של הצהרות - על הקבינט לנקוט ביוזמות חדשות כי לאזרחי ישראל מגיע ביטחון אישי. לצד המערכה הצבאית צריכה להתנהל מערכה מדינית".