מצוד אחר החשודים בירי: "2 נעצרו"

צה"ל ממשיך במאמץ נרחב לאיתור החוליה שירתה למוות במיכי מרק בן ה-48 לעיני ילדיו בפיגוע אתמול. כוחות רבים סורקים אחר חשודים באזור, ובמהלך החיפושים בוצעו מעצרים. מצבה של האישה שנפצעה מוסיף להיות קשה

גם הבוקר (שבת), פחות מיממה לאחר פיגוע הירי הקטלני בהר חברון, נמשך המאמץ הביטחוני הרחב לשבש את רצף הפיגועים ולהביא את הרוצחים לדין. כוחות רבים סורקים באזור העיר חברון, עליה הוטל כתר לאחר הפיגוע, במקביל למאמץ מודיעיני רחב היקף לאיתור החוליה. הפלסטינים טוענים כי שני חשודים נעצרו - אך בישראל מכחישים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהירי לעבר כלי הרכב בהר חברון אתמול נרצח הרב מיכאל (מיקי) מרק בן ה-48 לעיני אשתו שני ילדיו: מצב אשתו מוסיף להיות קשה, בעוד פציעות הילדים הוגדרו קלות יותר.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי מצבה של חוה מרק קשה אך יציב: פרופ' אבי ריבקינד, מנהל האגף לרפואה דחופה וטראומה בבית החולים הדסה עין כרם, אמר כי "על אף מצבה הקשה של האם, הרופאים מרוצים ומצבה יציב". הבת הועברה לאשפוז במחלקה הכירורגית במצב בינוני לאחר שנותחה אתמול. מצבו של הבן הוגדר קל והוא נשאר להשגחה.

(פלאש 90, יונתן סינדל)

במקביל לכתר, צה"ל תגבר את גזרת יהודה ושומרון בשני גדודים והגביר את האבטחה על הצירים וביישובים - כל זאת על מנת למנוע את הפיגוע הקטלני הבא.

בנוסף הוחלט כבר אתמול לשלול את היתרי העבודה לכל תושבי העיירה בני נעים ממנה יצא רוצח הנערה הלל יפה אריאל בקריית ארבע לפני יומיים. הערב יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהסלמה, וחלק מהשרים - בהם בנט וישראל כ"ץ - דורשים לאמץ צעדים ביטחוניים תקיפים בעקבות רצף הפיגועים.

כתר וסריקות נרחבות. ארכיון (רויטרס)

בנו של הרב מיכאל (מיכי) מרק שנרצח בפיגוע הירי שחזר אתמול את הרגעים בהם ראה את אביו נרצח לנגד עיניו. "ירו עלינו מהצד של אחותי, היא ישבה מהשמאל שלי, ואז פתאום אבא לא זז יותר", הוא אמר.

הנער סיפר כי הרכב שבו נסעו התהפך כתוצאה מאובדן השליטה של אביו על המכונית, ולאחר מכן עוברי אורח פלסטינים שהיו במקום סייעו להם בחילוץ מהרכב. "ערבים הצליחו לפתוח את הדלת ולהוציא אותנו, שמו אותנו ברכב שלא יקרה לנו כלום".

זירת הרצח ותמונתו של מיכי מרק ז"ל (מדברים תקשורת)

"איבדנו היום דוד יקר ואהוב"

מיכי מרק, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב עתניאל, נרצח לעיני בני משפחתו לאחר שמחבלים פלסטינים פתחו בירי לעבר הרכב בו נסעו בכביש 60 סמוך לצומת אדוריים. מרק הוא בן דודו של ראש המוסד, יוסי כהן. הוא הותיר אחריו אישה, עשרה ילדים וארבעה נכדים.

במכונית שנפגעה נספרו יותר מ-20 פגיעות של קליעים באחד החלונות הקדמיים. מחקירה ראשונית עולה כי המחבלים עקפו עם רכבם את רכב המשפחה הישראלית, נצמדו אליו ופתחו בירי לעבר החלון הקדמי של המכונית.

הערכות המצב לאחר פיגוע הירי, אתמול (דובר צה"ל)

"איבדנו היום דוד יקר ואהוב, איש שעוד רבות יסופר על פועליו הרבים בצדקה בעשייה בתורה, איש יקר שגידל ביחד עם חווי משפחה גדולה ומדהימה משפחה לתפארת", אמר אלחנן, אחיינו של מיכי. "אנחנו עסוקים כרגע בעיקר בלעטוף אותם בהרבה אהבה".

"מיכי השם ייקום דמו נפל בקרב הארוך והקשה שלנו על חירות העם ועל זהותו של העם ועל ארצו", הוסיף. "מיכי אמר לא פעם שתמיד במקרים האלה אנחנו רואים שבוחרים את האנשים האלה בפינצטה, בוחרים את המובחר שבמובחר. כמה הוא צדק. לא היה מובחר ממיכי".