לאחר הירי לשדרות: צה"ל תקף בעזה

חיל האוויר פגע במטרות של ארגון חמאס, בתגובה לירי הרקטות אמש לעבר שדרות. הרקטה ששוגרה פגעה במבנה המשמש מרכז לגיל הרך בעיר, גרמה לנזק כבד ולנפגעי חרדה. מדובר צה"ל נמסר: "האחריות לאירוע מוטלת על ארגון הטרור חמאס באופן בלעדי והוא שיישא באחריות לכל הנעשה בתחומי רצועת עזה"

תקיפה בעזה, ארכיון (רויטרס)

לא שקט בדרום: שעות ספורות לאחר שנורתה רקטה מרצועת עזה, צה"ל תקף הלילה (בין שישי לשבת) ארבע מטרות השייכות לתשתית הטרור של החמאס בצפון ומרכז הרצועה. התקיפה בוצעה על ידי כלי טיס של חיל האוויר וכוונה לעבר ארגון חמאס, למרות שזה טרם לקח אחריות לירי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מצה"ל נמסר כי יוסיף לפעול בעוצמה כנגד כל גורם המפעיל טרור נגד מדינת ישראל ותושביה ולשמירת השקט ביישובי הדרום. "האחריות לאירוע מוטלת על ארגון הטרור חמאס באופן בלעדי והוא שיישא באחריות לכל הנעשה בתחומי רצועת עזה", הדגישו.

אמש פגע ירי תלול-מסלול במבנה בעיר, המשמש מרכז טיפול לגיל הרך. בנפילה זו לא היו נפגעים אך נגרם נזק כבד למבנה ולמבנים באזור, והיו מספר נפגעי חרדה.

שרידי הרקטה בשדרות (יעל רוזן/TPS)

חבר הכנסת עמיר פרץ הגיע לזירת הנפילה: "אני שמעתי את הנפילה יחד עם כל המשפחה שלי, אנחנו מאוד מקווים שאנחנו לא בפתחה של הסלמה חדשה", סיפר. "יחד עם זאת, אני חושב שתושבי שדרות כבר הוכיחו לכל עם ישראל את יכולת העמידה שלהם, וכי הם יודעים להיות המוצב הקדמי האזרחי, ואני חושב שמדינת ישראל צריכה לדעת להוקיר את העמידה הזאת ולא לשכוח לרגע כי בסוף החוסן החברתי הוא חלק חשוב בחוסן הבטחוני".

"אין ספק שבכל מה שנוגע לטרור אנחנו צריכים להיאבק מאבק נחוש, בלתי מתפשר", הדגיש פרץ. "אך חשוב לזכור כי המערכה הצבאית בפני עצמה אינה מספקת, לצד המערכה הצבאית צריך לנהל מערכה מדינית אמיצה באותה מידה. אומץ במאבק בטרור ואומץ במערכה המדינית".