רקטה נפלה במרכז לגיל הרך בשדרות

הסלמה נוספת, הפעם בדרום: תושבי שדרות דיווחו על שני פיצוצים חזקים , התברר כי רקטה אחת התפוצצה על גג מרכז לטיפול בילדים בגיל הרך. ישנם מספר נפגעי חרדה ונזק נגרם לרכוש. עמיר פרץ בזירת האירוע: "המערכה הצבאית בפני עצמה אינה מספקת, לצד המערכה הצבאית צריך לנהל מערכה מדינית אמיצה באותה מידה"

ההסלמה שחלה ביממה האחרונה נמשכת - והפעם מדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (שישי) סמוך לשעה 23:00 בשדרות ובשער הנגב. תושבים דיווחו על שני פיצוצים חזקים שנשמעו באזור. זמן קצר לאחר מכן אותרה רקטה אחת שנפלה על גג של מרכז לטיפול בילדים בגיל הרך בעיר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אין נפגעים, אך נזק נגרם לרכוש. כמו כן, צוותי מד"א העניקו במקום טיפול לשני נפגעי חרדה מהבתים הסמוכים. עדי ראייה סיפרו על שברי זכוכיות הפזורים ברחוב. צוותי כיבוי אש ביצעו סריקות מסביב למרכז שספג את הפגיעה ווידאו שאין התלקחות.

שדרות, הערב (ניר נוסייב)

חבר הכנסת עמיר פרץ הגיע לזירה: "אני שמעתי את הנפילה יחד עם כל המשפחה שלי, אנחנו מאוד מקווים שאנחנו לא בפתחה של הסלמה חדשה", סיפר. "יחד עם זאת, אני חושב שתושבי שדרות כבר הוכיחו לכל עם ישראל את יכולת העמידה שלהם, וכי הם יודעים להיות המוצב הקדמי האזרחי, ואני חושב שמדינת ישראל צריכה לדעת להוקיר את העמידה הזאת ולא לשכוח לרגע כי בסוף החוסן החברתי הוא חלק חשוב בחוסן הבטחוני".

"אין ספק שבכל מה שנוגע לטרור אנחנו צריכים להיאבק מאבק נחוש, בלתי מתפשר", הדגיש פרץ. "אך חשוב לזכור כי המערכה הצבאית בפני עצמה אינה מספקת, לצד המערכה הצבאית צריך לנהל מערכה מדינית אמיצה באותה מידה. אומץ במאבק בטרור ואומץ במערכה המדינית".

שדרות, הערב (ניר נוסייב)

"ישבנו אחרי ארוחת ערב בסלון של חמי, ראינו משחק כדורגל של היורו, ובאמצע כולם רצו 'צבע אדום, צבע אדום'", סיפר תמיר קלימי המתגורר סמוך לגן. "לא הספקנו לרוץ אפילו, וכל הזכוכיות התנפצו. כל הילדים היו בממ"ד, זה המזל".

רקטה נוספת ששוגרה הערב לעבר שדרות התפוצצה בשטח פתוח. כתוצאה מהנפילה הזו אין נפגעים ולא נגרם נזק.

שדרות, הערב (ניר נוסייב)

כאמור, האירוע הזה ממשיך את ההסלמה המורגשת ביממה האחרונה. מוקדם יותר היום אירע פיגוע ירי בדרום הר חברון, בו נרצח הרב מיכאל (מיכי) מרק, בן 48 מעתניאל, לעיני אשתו ושני ילדיו בני 15 ו-14. אשתו נפצעה קשה ועדיין לא יצאה מכלל סכנה, ושני בניו מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב קל-בינוני.

מיכי מרק וזירת פיגוע הירי בו נרצח (דוברות כב"ה מחוז יו"ש)

בנתניה אירע אתמול פיגוע דקירה - בו נפצעו גבר ואישה באורח בינוני וקל. המחבל נוטרל ונהרג. עוד קודם לכן, אתמול בבוקר, נרצחה הלל יפה אריאל, בת 13 מקריית ארבע, כשמחבל כבן 17 פרץ לביתה ודקר אותה בזמן שישנה במיטתה.

בעקבות רצף הפיגועים הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על כינוס של הקבינט המדיני-ביטחוני במוצאי שבת ב-22:00, אולם שרים בממשלתו קראו לו לנקוט צעדים מידיים ולפעול עוד לפני ישיבת הקבינט.