"ירו ופתאום אבא לא זז יותר"

בנו של מיכי מרק משחזר את רגעי הפיגוע הקטלני שבו נרצח אביו לנגד עיניו. "ירו עלינו מהצד, ואז פתאום אבא לא זז יותר", הוא סיפר. לדבריו, עוברי אורח סייעו לחלץ אותם מהרכב ושמרו עליהם. בתוך כך, השתפר מצבו הבריאותי של הבן והוא צפוי להשתחרר במהלך הלילה מבית החולים

בנו של הרב מיכאל (מיכי) מרק שנרצח היום (שישי) בפיגוע הירי בדרום הר חברון, שיחזר את הרגעים בהם ראה את אביו נרצח לנגד עיניו. "ירו עלינו מהצד של אחותי, היא ישבה מהשמאל שלי, ואז פתאום אבא לא זז יותר", הוא אמר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הנער, שנפצע באורח בינוני בפיגוע, סיפר כי הרכב שבו נסעו התהפך כתוצאה מאובדן השליטה של אביו על המכונית, ולאחר מכן עוברי אורח פלסטינים שהיו במקום סייעו להם בחילוץ מהרכב. "ערבים הצליחו לפתוח את הדלת ולהוציא אותנו, שמו אותנו ברכב שלא יקרה לנו כלום".

מצבו של הנער השתפר והוא מוגדר כעת קל. בהמשך הלילה הוא צפוי להשתחרר לביתו. גם אחותו נפגעה בפיגוע הירי ומצבה הוגדר תחילה בינוני-קשה, אך הוא השתפר כעבור זמן קצר. אמם של השניים נפצעה באורח קשה ועדיין לא יצאה מכלל סכנה. שלושתם מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

זירת הפיגוע ותמונתו של מיכי מרק (דוברות כב"ה מחוז יו"ש)

"איבדנו היום דוד יקר ואהוב"

מיכי מרק, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב עתניאל, נרצח היום לעיני בני משפחתו לאחר שמחבלים פלסטינים פתחו בירי לעבר הרכב בו נסעו בכביש 60 סמוך לצומת אדוריים. מיכי מרק, בן 48 במותו, הוא בן דודו של ראש המוסד, יוסי כהן. הוא הותיר אחריו אישה, עשרה ילדים וארבעה נכדים.

במכונית שנפגעה נספרו יותר מ-20 פגיעות של קליעים באחד החלונות הקדמיים. מחקירה ראשונית עולה כי המחבלים עקפו עם רכבם את רכב המשפחה הישראלית, נצמדו אליו ופתחו בירי לעבר החלון הקדמי של המכונית.

"איבדנו היום דוד יקר ואהוב, איש שעוד רבות יסופר על פועליו הרבים בצדקה בעשייה בתורה, איש יקר שגידל ביחד עם חווי משפחה גדולה ומדהימה משפחה לתפארת", אמר אלחנן אחיינו של מיכי. "אנחנו עסוקים כרגע בעיקר בלעטוף אותם בהרבה אהבה".

"מיכי השם ייקום דמו נפל בקרב הארוך והקשה שלנו על חירות העם ועל זהותו של העם ועל ארצו", הוסיף. "מיכי אמר לא פעם שתמיד במקרים האלה אנחנו רואים שבוחרים את האנשים האלה בפינצטה, בוחרים את המובחר שבמובחר. כמה הוא צדק. לא היה מובחר ממיכי".