בעקבות הפיגועים: רה"מ ערך התייעצות ביטחונית

רצף הפיגועים ביממה האחרונה הביא להודעה של רה"מ נתניהו על כינוס הקבינט במוצ"ש. בתוך כך, הוא כבר קיים התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ומתאם פעולות הממשלה בשטחים. במערכת הפוליטית נשמעו קריאות לא לחכות למוצ"ש ולנקוט מיד צעדים נגד הטרור

(מדברים תקשורת)

ראש הממשלה נתניהו הודיע על כינוס הקבינט המדיני ביטחוני במוצאי שבת בעקבות הפיגוע הרצחני היום (שישי) בהר חברון בו נרצח מיכי מרק מעתניאל, אך קיים כבר הערב התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון ליברמן, הרמטכ"ל אייזנקוט, ראש השב"כ ומתאם פעולות הממשלה בשטחים פולי מרדכי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במערכת הפוליטית נשמעו קריאות לרה"מ לא לחכות למוצאי השבת ולנקוט בצעדים מידיים נגד הטרור. שר החינוך נפתלי בנט הודיע כי הוא דורש את כינוס הקבינט כבר הלילה, למרות השבת והציג תכנית המורכבת ממספר צעדים חריגים, בהם הגליית משפחותיהם של מחבלים ובניית שכונות נוספות בקריית ארבע בעקבות הפיגוע אתמול בו נרצחה הלל יפה אריאל בת ה-13.

גם שר התחבורה ישראל כ"ץ קרא לנקיטת צעדים חריפים יותר. "עלינו להבין שאנחנו נמצאים במלחמה כוללת ולפעול בהתאם", אמר כ"ץ. "יש להכריז על מצב חירום, לקדם חקיקה שתאפשר גירוש משפחות מחבלים ונקיטת צעדים חריפים כנגד המסיתים וכנגד מי שמגבה את הטרור ונותן לו מחסה".

זירת הפיגוע בהר חברון (דוברות כב"ה מחוז יו"ש)


"אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את הקבינט ולקבל החלטה אמיצה של החלת החוק הישראלי בשטחים עוד לפני כניסת השבת, כחלק מהיכולת האמיתית להביס פה את הטרור", אמר לחדשות 2 יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון - שם אירע הפיגוע היום. "כשיש טרור של יחידים צריך לייבש את הביצה, ולייבש את הביצה אפשר רק אם מונעים מהם את המוטיבציה".‎

"איבדנו היום דוד יקר ואהוב"

היום בצהרים נרצח מיכי מרק, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב עתניאל, לעיני בני משפחתו לאחר שמחבלים פלסטינים פתחו בירי לעבר הרכב בו נסעו בכביש 60 סמוך לצומת אדוריים. אשתו של מיכי נפצעה קשה מאוד ושני ילדיהם - נערה בת 14 ונער כבן 15 נפצעו בינוני וקל. מיכי מרק, בן 48 במותו, הוא בן דודו של ראש המוסד, יוסי כהן. הוא הותיר אחריו אישה המאושפזת כעת, כאמור, במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם, ועשרה ילדים.

מיכי מרק ז"K

במכונית שנפגעה נספרו יותר מ-20 פגיעות של קליעים באחד החלונות הקדמיים. מחקירה ראשונית עולה כי המחבלים עקפו עם רכבם את רכב המשפחה הישראלית, נצמדו אליו ופתחו בירי לעבר החלון הקדמי של המכונית.

"איבדנו היום דוד יקר ואהוב, איש שעוד רבות יסופר על פועליו הרבים בצדקה בעשייה בתורה, איש יקר שגידל ביחד עם חווי משפחה גדולה ומדהימה משפחה לתפארת", אמר אלחנן אחיינו של מיכי. "אנחנו עסוקים כרגע בעיקר בלעטוף אותם בהרבה אהבה".

"מיכי השם ייקום דמו נפל בקרב הארוך והקשה שלנו על חירות העם ועל זהותו של העם ועל ארצו", הוסיף. "מיכי אמר לא פעם שתמיד במקרים האלה אנחנו רואים שבוחרים את האנשים האלה בפינצטה, בוחרים את המובחר שבמובחר. כמה הוא צדק. לא היה מובחר ממיכי".