"להשבית את הרשת החברתית בשטחים"

שר החינוך נפתלי בנט פרסם תכנית ובה מספר צעדים חריגים, בתגובה לפיגועים של הימים האחרונים. בתכנית: הגליית משפחות מחבלים, פגיעה ברשתות החברתיות של הפלסטינים, איסור על תנועת פלסטינים בכביש 60 ובניית שתי שכונות חדשות בקריית ארבע, שם נרצחה הלל יפה אריאל ז"ל. "הפיגועים חצו קו אדום", הבהיר בנט

"תכנית שתהפוך את הקערה". בנט (חדשות 2 / פייסבוק)

ראש הממשל בנימין נתניהו הודיע הערב (שישי) על כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני במוצאי שבת בעקבות פיגוע הירי היום בהר חברון, אך שר החינוך נפתלי בנט הודיע כי הוא דורש את כינוס הקבינט כבר הלילה, למרות השבת. כמו כן הציג בנט תכנית המורכבת ממספר צעדים חריגים ש"ישנו את המגמה ויהפכו את הקערה", על פי הגדרתו. "צריך לאותת לפלסטינים שהפיגועים חצו קו אדום", אמר בנט.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מתכניתו, קורא בנט להענשת בני משפחות מחבלים באמצעות הגלייה למקום אחר ביהודה ושומרון, זאת לאחר שיועץ המשפטי לממשלה קבע כי אי אפשר לגרש אותם לעזה. בנוסף, דורש שר החינוך הריסה מיידית של בניה בלתי חוקית של פלסטינים שהוכרזה כזאת, אך נמנעו מלפעול בשל שיקולים מדיניים.

כמו כן בעקבות הפיגוע אתמול בו נרצחה הלל יפה אריאל בת ה-13, קורא בנט לבנות שתי שכונות חדשות הדורשות אישור בקריית ארבע, בסמוך לביתם של בני משפחת אריאל. בנוסף דורש בנט למנוע תנועה פלסטינית בכביש 60 בו בוצע הפיגוע היום, ולהפנות את כל הפלסטינים לתנועה בכבישים ראשיים פחות.

זירת הפיגוע היום בכביש 60


שר החינוך קורא גם לבטל את שיחרורם של משוחררי עסקת שליט ולדאוג למאסרם מחדש על כל עבירה שהיא. בנט גם מציע להעביר הנחייה לשב"כ לאתר ולפגוע בהעברת הכספים שהרשות הפלסטינית מעבירה כפיצוי למשפחות מחבלים. כצעד מנע נוסף דורש בנט להחזיר את פעילות צה"ל בשטחי A ו-B לתפוקה מלאה, זאת לאחר צמצום הפעילות שנעשה בתקופה האחרונה.

לבסוף קורא בנט לפגוע ברשתות החברתיות, כולל פייסבוק, וברשתות הסלולריות והאינטרנטיות הפלסטיניות, כדי למנוע את העברתם של סרטונים שהפכו בתקופה האחרונה לתמריץ העיקרי של ההסתה הפלסטינית שהובילה לפיגועים.