הילדים היו עדים לרצח אביהם

הותר לפרסום כי ההרוג מהירי בהר חברון הוא מיכי מרק, תושב עתניאל ומנהל ישיבת ההסדר ביישוב. שני ילדיו, נערה ונער בגילאי 14 ו-15, היו עדים לפיגוע הירי בו נרצח. רעייתו נפצעה קשה. רה"מ הודיע על כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני בעקבות רצף הפיגועים בימים האחרונים

משדר מיוחד מזירת פיגוע הירי בהר חברון

פיגוע הירי שאירע היום (שישי) בהר חברון המיט אסון על בני משפחת מרק מעתניאל. האב, מיכי, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב, נרצח לעיני בני משפחתו - אשתו שנפצעה קשה מאוד ושניים מילדיהם, נערה בת 14 ונער כבן 15. ראש הממשלה הודיע על כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון דחוף במוצאי שבת בשעה 22:00.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק.

הנערה בת ה-14 נפגעה באורח בינוני עד קשה, אך היא בהכרה מלאה. גם אחיה בהכרה מלאה ומצבו מוגדר קל. עדיין לא ברור אם הנערים נפגעו כתוצאה מהירי או שמא מהתהפכות המכונית שאירעה לאחר שהאב איבד שליטה על רכבו.

מותו נקבע במקום. מיכי מרק (איציק כהן)

מיכי מרק, בן 48 במותו, הוא בן דודו של ראש המוסד, יוסי כהן. הוא הותיר אחריו אישה המאושפזת כעת, כאמור, במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם, ועשרה ילדים. הודעה נמסרה למשפחתו.

במכונית שנפגעה נספרו יותר מ-20 פגיעות של קליעים באחד החלונות הקדמיים. מחקירה ראשונית עולה כי המחבלים עקפו עם רכבם את רכב המשפחה הישראלית, נצמדו אליו ופתחו בירי לעבר החלון הקדמי של המכונית.

זירת הפיגוע, היום (דוברות כב"ה מחוז יו"ש)

"עברו כבר שעתיים וחצי מאז האירוע, ואנחנו עוד לא עיכלנו", אמר אסף פאסי, דובר מועצת הר חברון וחברו של מרק. "מיכי מצד אחד הוא איש עסקים, ומצד שני כל כולו איש תורה. הוא היה קם בארבע לפנות בוקר כדי ללמוד, המשיך משם לעבודה, והיה עושה דברים מדהימים עבור היישוב והמועצה. הוא אבידה עצומה".

"כמו כל עם ישראל אנחנו כואבים ודואבים ומתפללים ומקווים שמי שצריך לקבל את ההחלטות יקבל אותן סוף סוף, ולא יעשה רק רעשים של לקבל אותם", הוסיף פאסי. "הבנתי שיש דרישה לכנס את הקבינט כבר הערב, אני מקווה שהדבר הזה אכן יקרה. מחבלים לא שומרים שבת, כמו שאמר השר בנט, וראוי לטפל בדברים האלה כמה שיותר מהר".

"מיכי זה אדם שאמר מעט, עשה הרבה מאוד, בהתמדה גדולה ובצורה מבורכת מאוד", סיפר הרב ראם הכהן, רב ישיבת ההסדר בעתניאל. "עסק בהרבה מאוד תפקידים. טרגדיה נוראה בערב שבת. הוא היה מנהל החברה לפיתוח של המועצה בהצלחה יתרה, הוא רצה ללמוד ולכן הוא חזר לנהל את הישיבה ולשקוד וללמוד. היישוב עבר יותר מדי אסונות, ולו רק בתקופה האחרונה. אני חושב שממשלת ישראל צריכה לעשות חשבון נפש גדול מאוד עם מה שקורה".

שני הנערים פונו לבית החולים (TPS)

"אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את הקבינט ולקבל החלטה אמיצה של החלת החוק הישראלי בשטחים עוד עכשיו, לפני כניסת השבת, כחלק מהיכולת האמיתית להביס פה את הטרור", אמר לחדשות 2 יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון - שם אירע הפיגוע. "כשיש טרור של יחידים צריך לייבש את הביצה, ולייבש את הביצה אפשר רק אם מונעים מהם את המוטיבציה".‎

גם שר התחבורה ישראל כ"ץ קרא לנקיטת צעדים חריפים יותר. "עלינו להבין שאנחנו נמצאים במלחמה כוללת ולפעול בהתאם", אמר כ"ץ. "יש להכריז על מצב חירום, לקדם חקיקה שתאפשר גירוש משפחות מחבלים ונקיטת צעדים חריפים כנגד המסיתים וכנגד מי שמגבה את הטרור ונותן לו מחסה".

בהכנת הידיעה השתתפו: עופר חדד, ניר דבורי ויואב אבן.