כוננות שיא בי-ם בשל רצף הפיגועים

מפקד משטרת ירושלים, ניצב יורם הלוי, הורה להגביר עוד יותר את כוחות המשטרה בכל רחבי הבירה, זאת לאחר רצף הפיגועים – ובעיקרם הפיגוע הקטלני בדרום הר חברון. יותר מ-3,000 שוטרים ושוטרי משמל הגבול יוצבו על מנת להעניק את תחושת הביטחון לתושבים בשני המוקדים

ארכיון (חדשות 2)

בעקבות רצף הפיגועים ביממה האחרונה - ובעיקר בשל פיגוע הירי הקטלני שאירע היום (שישי) בדרום הר חברון - משטרת ירושלים נכנסת לכוננות שיא. מפקד משטרת ירושלים, ניצב יורם הלוי, הורה להגביר עוד את כוננות הכוחות ולהציב ברחבי ירושלים יותר מ-3,000 שוטרים ושוטרי משמר הגבול.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הכוונה היא להגביר את הכוננות של כוחות המשטרה לקראת תפילת ליל אל קאדר שתתקיים הלילה בהר הבית. תפילות יום השישי האחרון של הרמדאן בהר הבית עברו בשקט ובלי שום אירוע חריג, אולם בעקבות ההסלמה בפיגועים ביממה האחרונה, הורה הלוי לתגבר עוד יותר את המשטרה בבירה.

ההחלטה התקבלה משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא שירושלים וחברון הן היעדים העיקריים של הטרור הפלסטיני וישנו חשש שההסלמה האחרונה עלולה להגיע גם לשטחן; הסיבה השנייה היא להעניק תחושת ביטחון לתושבים בשני המוקדים הנפיצים הללו.

מוקדם יותר היום, עוד לפני הפיגוע בדרום הר חברון, הגבירה משטרת ירושלים את הכוננות במזרח ירושלים, בעיקר בעיר העתיקה, לקראת אירועי ליל אל קאדר שכאמור צפויים להיערך הלילה בהר הבית.

במקביל הודיע ראש הממשלה על כינוס הקבינט המדיני ביטחוני במוצאי שבת בשעה 22:00. כמו כן כמו כן הורה רה"מ על קיזוז מיידי של הסכום שהרשות הפלסטינית מעבירה למחבלים ולבני משפחותיהם מכספי המסים שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית מדי חודש.

"הרש"פ מעבירה את הכספים למחבלים באמצעי הלבנה שונים וככל שמעשי הטרור חמורים יותר, כך התשלומים גדלים", נמסר מלשכת ראש הממשלה. "ישראל סבורה שעידוד הטרור על ידי ההנהגה הפלסטינית הן בדברי הסתה והן בתשלומים למחבלים ולבני משפחותיהם מהווים תמריץ לרצח".